شهادت ۴ فلسطینی در مرز‌های غزه/ رژیم صهیونیستی ۲۰ خبرنگار را بازداشت کرد

نظامیان صهیونیست روز شنبه ۴ فلسطینی را در مرز‌های غزه با شلیک گلوله به شهادت رساندند این در حالی است گزارشی جدید حاکی است ۲۰ خبرنگار فلسطینی در زندان‎های این رژیم به سر می‎برند.

نظامیان صهیونیست روز شنبه چهار فلسطینی را در مرزهای شرقی استان الوسطی به شهادت رساندند.

صهیونیست‎ها مدعی شدند که جوانان فلسطینی به سمت سربازان ارتش رژیم صهیونیستی بمب دستی پرتاب کردند.

در همین حال رسانه‎های فلسطینی گزارش دادند که رژیم صهیونیستی ۲۰ نفر از خبرنگاران فلسطینی را به اتهامات واهی بازداشت و زندانی کرده است.

نظامیان صهیونیست هفته گذشته «محمد عتیق» خبرنگار ۲۷ ساله فلسطینی در شهر «برقین» در استان «جنین» در شمال کرانه باختری را بازداشت کردند.

با دستگیری عتیق خبرنگار شبکه محلی «الوطن»، شمار خبرنگاران زندانی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به ۲۰ نفر رسید.

صهیونیست‌ها پس از بازداشت عتیق با چشمان بسته، افراد خانواده وی را در اتاقی حبس کرده و خانه را مورد بررسی قرار داده و محتویات رایانه وی را تفتیش کردند.

عتیق چهار سال پیش در آگوست ۲۰۱۵ نیز دستگیر و ۱۰ ماه را به دلیل فعالیت‌های دانشجویی در حبس گذراند.

در جدیدترین گزارش کمیته حمایت از خبرنگاران که در اواخر ماه ژوئن سال جاری منتشر شد، آمده بود که ۱۹ خبرنگار فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی زندانی هستند. این آمار با دستگیری عتیق به ۲۰ نفر افزایش یافت. از این تعداد ۷ نفر با احکام دادگاه‌های رژیم صهیونیستی به حبس محکوم شده‎اند، چهار خبرنگار در بازداشت اداری (بدون محاکمه) به سر می‌برند و هفت خبرنگار دیگر در انتظار حکم هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: "اسرائیل مرتکب تخلفات متعددی علیه خبرنگاران بازداشتی شده است که مهم‌ترین آن‌ها بازداشت اداری یعنی حبس بدون اتهام، صدور احکامی همانند حبس ابد، سوء رفتار‌های روانی و اخلاقی، بازداشت‌های طولانی در انتظار محاکمه، اخراج از محل سکونت و حبس خانگی شده است. ضمن این که به شکنجه خبرنگاران و اجتناب از ارائه خدمات پزشکی به آنان نیز مبادرت می‌ورزد. "

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید