برپایی نمایشگاه نمایش صلح نوشته های جاده ابریشم

شهردار همدان از برپایی نمایشگاهی با محوریت نمایش صلح‌نوشته‌های جاده ابریشم، خبر داد.

عباس صوفی، شهردار همدان با اشاره به برپایی نمایشگاهی با محوریت نمایش صلح نوشته های جاده ابریشم،  افزود: توسعه گردشگری و تحکیم مباحث فرهنگی اهداف اصلی کسب میزبانی نشست‌های جهانی راه ابریشم است.

وی اظهار داشت: همدان در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شد و میزبان نشست فعالان گردشگران کشورهای مختلف و نیز مجمع گردشگری آسیا بود که تاثیر بسزایی در معرفی این استان در عرصه گردشگری بین‌المللی داشت.

وی بیان کرد: نشست‌های جهانی راه ابریشم با هدف توسعه همکاری‌های فرهنگی بین کشورهای عضو، رونق گردشگری و معرفی هرچه بهتر توانمندی‌ها و جذابیت‌های گردشگری همدان برگزار می‌شود.

صوفی اظهار داشت: بدون تردید برپایی اجلاس جهانی راه ابریشم در همدان به عنوان یک رویداد مهم بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است و تلاش داریم میزبان شایسته‌ای برای میهمانان این کنفرانس باشیم.

شهردار همدان خاطرنشان کرد: افزون بر این میزبانی، شهرداران آسیا نیز پیشنهاد برگزاری نشست هم‌اندیشی مجمع شهرداران کشورهای آسیایی را ارائه کرده‌اند که استقبال می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروزه رونق صنعت گردشگری موثرترین راهکار در رشد اقتصادی کشور به شمار می رود، گفت: میزبانی‌های بین‌المللی نه تنها به شناساندن ظرفیت‌های گردشگری همدان در عرصه های مختلف کمک شایانی می‌کند بلکه می‌تواند به دروازه طلایی برای ارتقا سطح اقتصادی این استان تبدیل شود.

اجلاس جهانی راه ابریشم یکم تا هفتم مهرماه در همدان برگزار می شود

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید