پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی «صلح»

دبیرکل سازمان ملل متحد پیامی را به مناسبت روز جهانی «صلح» منتشر کرد.

 آنتونیو گوترش پیامی به مناسبت روز جهانی «صلح»  منتشر کرد، این بیانیه توسط نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد خانم دوتسنکو درآئین گرامیداشت روز«جهانی صلح» که عصر روز شنبه 30 شهریورماه 98 در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزارشد، قرائت گردید.

در متن این بیانیه آمده است:

«صلح» درمحوریت تمامی اقداماتی قرار دارد که در سازمان ملل متحد انجام می‌دهیم و می‌دانیم صلح بسیار فراتر از دنیایی بدون جنگ است. صلح به معنای تاب‌آوری و جوامعی پایدار، یعنی جایی است که در آن همه از آزادی‌های اساسی بهره‌مند هستند و می‌توانند به جای تلاش برای دستیابی به نیازهای اولیه زندگی، از آزادی‌های اساسی بهره ببرند.امروز صلح با خطر تازه‌ای روبه‌رو است: وضعیت اضطراری اقلیمی که امنیت، معاش و زندگی ما را تهدید می‌کند.

به همین دلیل امسال، روز بین‌المللی صلح بر وضعیت اضطراری اقلیمی تأکید دارد و از همین روی، اینجانب اجلاس سران برای اقدام اقلیمی را برگزار می‌کنم. این بحرانی جهانی است. فقط با همکاری یکدیگر می‌توانیم تنها خانه خود را صلح‌آمیز، پررونق و ایمن برای خود و نسل‌های آینده نگاه داریم.

در روز بین‌المللی صلح، اینجانب تمامی شما را تشویق می‌کنم تا اقدامی قاطع در مورد اقلیم انجام دهید و همین را از رهبران خود بخواهید. این مسابقه‌ای است که می‌توانیم و باید در آن برنده شویم.

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید