روحانی: جامعه بین المللی باید با رویکرد یکجانبه گرایانه آمریکا مقابله کند

رئیس جمهوری گفت: جامعه بین المللی باید با اتخاذ تصمیمی قاطع و اقداماتی موثر با رویکرد خصمانه و یکجانبه گرایانه آمریکا مقابله نماید.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: بسیار خوشحالم که فرصت تاریخی حضور در اجلاس بزرگ سران اتحادیه اقتصادی اورآسیا در شهر زیبا و تاریخی ایروان، همزمان با مهیا شدن مقدمات اجرای موافقت نامه موقت ترتیبات تجاری جمهوری اسلامی ایران با این اتحادیه، فراهم گردید. لازم می دانم از جناب آقای پاشینیان، نخست وزیر محترم جمهوری ارمنستان برای برگزاری این نشست مهم و میهمان نوازی شایسته، صمیمانه سپاسگزاری نمایم.
روحانی خطاب به حضار در این اجلاس گفت: نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیا، فرصتی مغتنم برای تبادل نظر و چاره اندیشی درخصوص پاره ای از موضوعات و مسائل بین المللی و منطقه ای است و امیدوارم نتایج ارزشمندی از گفت وگوهای این نشست حاصل شود.
وی افزود: نظام جهانی بر پایه چندجانبه گرایی و همکاری های مشترک کلیه اعضای جامعه بین المللی استوار است و همه کشورها به حکم تعهد و مسئولیت بین المللی خود و در راستای حفظ صلح، امنیت، ثبات و نظم بین المللی، موظف به مقابله با یک جانبه گرایی هستند.
رئیس جمهوری تصریح کرد: مقاومت و تقابل برخی از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران با اقدامات خصمانه و یکجانبه گرایانه ایالات متحده آمریکا، باعث مواجه شدن این کشور با تحریم های شدید و غیرانسانی شده است.
روحانی بیان کرد: آمریکا در سال های اخیر با اعمال رویکرد یکجانبه و بی توجهی به تعهدات، و توافقات بین المللی و زیر پا گذاشتن موافقت نامه های دوجانبه، بسیاری از کشورهای دیگر از جمله؛ چین و روسیه، همچنین تعدادی از متحدین خود را هدف قرار داده است. 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید