روایت جهانی زیارت برای صلح در اتریش؛ از کربلا تا سانتیاگو

رایزنی فرهنگی ایران در اتریش با مشارکت مرکز مذهبی راه یاکوب وابسته به دفتر کاردینال شون بورن، نماینده پاپ در اتریش، برای نخستین بار نمایشگاهی را با عنوان «دو مسیر زیارتی برای صلح» برگزار کردند.

 در این نمایشگاه ۲۵ تابلو از راهپیمایی مردم به مناسبت اربعین حسینی و ۲۵ تابلو نیز از راهپیمایی مسیحیان اتریش به سمت کلیسای سنت جیمز در اسپانیا به نمایش گذاشته شده است.
همه ساله میلیون ها نفر از عاشقان و شیفتگان اباعبدالله الحسین (ع) از ملیت های مختلف پیاده به سوی کربلا حرکت می کنند تا ارادت خود را به سید و سالار شهیدان نشان دهند. از طرفی سالانه بیش از ۳۲۰ هزار نفر از مسیحیان کاتولیک از سراسر اروپا و حدود پنج هزار نفر از اتریش به قصد زیارت سنت جیمز، به طرف شهر ساحلی سانتیاگو دکامپوستلا در شمال غربی اسپانیا حرکت می کنند. بیشتر زائران تا صدکیلومتری این شهر با وسایل نقلیه می روند و از آن فاصله راهپیمایی خود را آغاز می کنند، برخی نیز این راه طولانی را به صورت کامل پیاده می روند.
در آیین گشایش نمایشگاه «دو مسیر زیارتی برای صلح» ، لیزا هوبر، رییس موسسه دینی «به کجا می روی» گفت: مرکز ما به مومنان کمک می کند تا با پای پیاده به سمت کلیسای سنت جیمز در اسپانیا بروند و خود و خدای خود را بهتر بشناسند، به هم نوعان خود عشق بورزند و به آرامش و صلح درونی و بیرونی برسند. یکی از اهداف این مرکز، گفت وگو در زمینه دینی و فرهنگی است؛ به همین دلیل این نمایشگاه می تواند بهترین سوژه برای آغاز تبادل فرهنگی میان دو مرکز شود. همان طور که در تصاویر می بینید ما اشتراکات زیادی در این مراسم داریم و امیدواریم با این گونه برنامه ها به صلحی پایدار در جهان کمک کنیم.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید