هشتمین دور گفتگوهای اسلام و مسیحیت برگزار می‌شود

به گفته حجت الاسلام تسخیری در دیدار با سفیر اتریش در کشورمان، هشتمین دور گفتگو های اسلام و مسیحیت سال آینده در وین برگزار می شود.

اشتفان شولتز سفیر اتریش در کشورمان و هیات همراه با حجه الاسلام محمد مهدی تسخیری رئیس مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ریگر؛ رایزن فرهنگی اتریش در تهران، پدر روحانی مارکوس استفان بوگنیار؛ مدیر اقامتگاه خانواده مقدس در بیت المقدس و مارکوس دوسک؛ رئیس انتشارات Be & Be، سفیر اتریش را همراهی می کردند.

در ابتدای این دیدار حجه الاسلام تسخیری ضمن خوش آمد به میهمانان اتریشی، برگزاری هفت دور گفتگو با کلیسای کاتولیک اتریش را بسیار سازنده و موثر ارزیابی نمود و اظهار داشت:امیدواریم دور هشتم این گفتگو ها در سال آینده با حضور اندیشمندان مسلمان و مسیحی در وین برگزار گردد.

درادامه این دیدار شولتز سفیر اتریش در کشورمان ضمن تاکید بر لزوم تداوم گفتگوهای دینی بین دو کشور اظهار داشت: کاردینال شونبرن عالی ترین مقام کلیسای کاتولیک در اطریش علاقه خود را برای سفر رسمی به ج.ا.ایران اعلام نموده اند که امیدواریم با موافقت شما این امر انجام پذیرد.

دراین دیدار سفیر اتریش در تهران در ادامه سخنان خود به معرفی پدر روحانی مارکوس استفان بوگنیار پرداخت و اظهار داشت :بسیار مایلیم در کنار گفتگو های دینی، نهادهای مذهبی ما بتوانند از تجربیات یکدیگر در زمینه های مختلف از جمله امور زیارتی استفاده نمایند.

پدر روحانی استفان بوگینار نیز که مسئولیت اداره اقامتگاه خانواده مقدس در بیت المقدس را به عهده دارد درسخنانی اظهار داشت: اقامتگاه اتریش با قدمتی ۱۶۰ ساله در شرق بیت المقدس واقع شده است و هدف من از این سفر تبادل تجربه در خصوص سفرهای زیارتی و اشاعه تجربیات در جامعه برای ارتقاء معنویت است.

در ادامه تسخیری آمادگی مرکز را برای میزبانی عالیجناب کاردینال شونبرن اعلام نمود و همچنین اظهار داشت در ایران به دلیل وجود زیارتگاه های متعدد و متنوع مذهبی تجربیات مفیدی در زمینه امور زیارتی و گردشگری مذهبی وجود دارد که حاضریم این تجربیات را با برادران مسیحی خود به اشتراک بگذاریم.

در پایان این دیدار طرفین بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر در خصوص تداوم گفتگو های دینی تاکید نمودند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید