تبیین راهبردهای سردار سلیمانی برای وحدت و تعامل میان ملت های مسلمان در جهان

دکتر عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در حاشیه برگزاری هم اندیشی "تحلیلی بر نقش شهید سپهبد سلیمانی در توسعه عدالت، امنیت و صلح منطقه ای و جهانی" بر اقدامات و راهبردهای سردار سلیمانی برای وحدت و تعامل میان ملت های مسلمان و منطقه تاکید نمود.

وی در ادامه گفت: آیین حیات بخش اسلام، پیام آور عدالت و امنیت برای انسان‌ها است؛ برخورداری از عدالت، حق بر صلح و آزادی و آرامش یکی از اصلی ترین حقوق فردی و اجتماعی است که برای انسان ها مقرر گردیده است.
دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی افزود: متأسفانه قدرتهای سلطه گر و چپاولگران بین المللی با استفاده ی ابزاری از مفاهیم صلح و عدالت تامین کننده منافع استعماری خویش بوده و منافع خود را منافع کل بشریت می دانند و یکی از دلایل اصلی ناپایداری صلح در کشورهای دنیا ، بی توجهی و زیر پا نهادن صلحی است که از عدالت بی نصیب مانده است.
دکتر عامری ادامه داد: مجمع جهانی صلح اسلامی در نظر دارد چهارمین پیش نشست خود را برای کنفرانس جهانی صلح و عدالت، با عنوان «نقش شهید سپهبد سلیمانی در صلح، عدالت و امنیت منطقه ای و جهانی» برگزار نماید. چرا که علیرغم اذعان و پذیرش جهانی در اقدامات سازنده شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در نابودی داعش و تأمین امنیت منطقه، هنوز گروهی از دشمنان و بدخواهان دولت های اسلامی که منافع خود را در دشمنی ملت های مسلمان و تفرقه بین آنان می داند، بر آن هستند ضمن آنکه نقش خود را در به شهادت رساندن این سردار بزرگ توجیه نمایند، در نظر دارند دستاوردهای این اقدامات شایسته را مخدوش و یا کمرنگ نشان دهند تا با تفرقه و جدایی ملت ها بتوانند به آرمان ها و اهداف خود دست یابند.
این نشست در قالب یک هم اندیشی در دهۀ مبارکه فجر انقلاب اسلامی در روز یکشنبه 20 بهمن ماه از ساعت 9 صبح در  سالن همایش های باغ کتاب تهران برگزار می شود.
 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید