اعلام همبستگی تمامی ملت ها با مردم بیگناه فلسطین در روز جهانی قدس

داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس بر احقاق حقوق اولیه فلسطینیان مانند حق بازگشت به سرزمین آبا و اجدادی، حق برخورداری از زندگی توأم با صلح، عدالت و امنیت، تاکید کرد.
وی افزود: اعلام روز جهانی قدس از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی، نه یک حرکت نمادین، بلکه طرح و برنامه‌ای هوشمندانه و دوراندیشانه و راهبردی در مسیر اتحاد، بیداری و بسیج عموم آزادگان به ویژه امت اسلامی برای مقاومت و مقابله در برابر صهیونیسم جهانی است.
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی ادامه داد :رژیم صهیونیستی نماد یک رژیم جعلی است که بر بستر انواع  تجاوزات و بد اخلاقی‌ها  و قانون شکنی‌ها شکل گرفته است. بنابراین از تمامی کشورهای اسلامی خواستار این است که باید دست در دست یکدیگر در مقابل صهیونیسم غاصب و متجاوز بایستند. 
عامری گفت : اتفاقاتی چون اشغال غیرقانونی سرزمین فلسطین، معامله قرن، طرح الحاق کرانه باختری و تغییر پایتخت اشغالگران به قدس شریف اگرچه اوج وقاحت و نیت واقعی صهیونیست‌ها برای حذف موجودیت فلسطین و هویت زدایی از این سرزمین را آشکار کرده است اما به هیچ رو موضع جدیدی نیست و از ابتدای اشغالگری هدف اشغالگران و حامیان آنها بوده است.
ایشان در پایان تاکید کرد همچنان که در ماه‌های اخیر، ویروس کرونا، هراسی کم سابقه میان مردم همه کشورها پدید آورده و درک عمیق­تری از مفهوم هم سرنوشتی انسان را رقم زده و موجب تلاش انسان ها برای همگرایی واتحاد در مقابل مصیبت‌های ناشی از  فقر، تبعیض، تجاوز و جنگ را به دنبال آورده است، روز جهانی قدس نیز ظرفیتی برای همگرایی بیشتر در دفاع از صلح، عدالت، امنیت و حفظ کرامت انسانی است. بنابراین از همگان به ویژه ملت­های اسلامی و همۀ آزادی خواهان و بشر دوستان جهان برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین و فریاد آرمان آن دعوت می کنیم.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید