سوم خرداد ؛ سالروز آزادی خرمشهر و برقراری صلح و حفظ کرامت انسانی

داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی سوم خردادماه، سالروز حماسه آفرینی فرزندان ایران زمین در دفع تجاوز و تلاش برای برقراری صلح و حفظ کرامت انسانی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت بزرگ ایران و تمام آزادی خواهان جهان تبریک گفت.
وی افزود: سوم خردادماه، یادآور حماسه آفرینی، ایثارگری و از خودگذشتگی انسان های بزرگ و بااراده ای است که برای دفاع از دین، ناموس و سرزمین خود سر از پا نشناختند و با گذشتن از عزیزترین سرمایه های مادی یعنی جان خود، اجازه ظلم و تعدی دشمن متجاوز به کشور خود را نداده و ضمن بیرون راندن آنها از سرزمین خویش، ثابت کردند که همیشه آماده دفاع و حراست از حق و عدالت بوده و خواهند بود.

عامری گفت:  این حماسه ماندگار به قدرت های استکباری ثابت کرد که دوران زور و تجاوز به سر رسیده و امروزه ملت های جهان با آگاهی و اتحاد همه جانبه، هجمه های گوناگون آنان را خنثی کرده و به سرعت در مسیر رشد و تعالی گام بر می دارند.
دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی تصریح کرد ، آن روزهای سخت و غرورآفرین تمام شد اما هنوز سرمان بلند از دفاعی بزرگ و محکم است که به دست رزمندگان مانند حاج قاسم سلیمانی  و یارانش  رقم خورد.
فتح خرمشهر برای تاریخ ایران بیش از آنکه فتح یک سرزمین باشد؛ نماد و ارزشی از یک سلسله خواستن‌ها و شهادت‌ها و استقامت‌ها است. سوم خرداد روز آزادسازی شهری است که در جنگ اراده‌ها، اراده دشمن زمین‌گیر می‌شود و این پیام به دشمن داده می‌شود که وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه.
 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید