هشدار درباره طرح اشغالگران برای تخریب مسجدالاقصی

رئیس جنبش اسلامی فلسطین در اراضی اشغالی درباره برنامه رژیم اشغالگر صهیونیستی برای تخریب مسجدالاقصی هشدار داد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه القدس‌العربی٬ «رائد صلاح» رئیس جنبش اسلامی فلسطین در اراضی اشغالی درباره نقشه و چشم‌انداز رژیم صهیونیستی برای تخریب مسجدالاقصی هشدار داد.

صلاح گفت که رژیم اشغالگر برای تخریب مسجدالاقصی برنامه‌ریزی می‌کند؛ بنابراین ادامه تجاوزات اشغالگران به زمین‌های فلسطینیان٬ به معنای زنگ خطری برای مسجدالاقصی است.

رئیس جنبش اسلامی فلسطین اظهار داشت که تنها راه نجات مسجدالاقصی از این خطر٬ رها شدن از اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی است که مجسدالاقصی را اشغال کرده٬ اما موفق به ساخت بنای ادعایی که از قرن 18 در صدد آن است٬ نشده است.

رائد صلاح خاطرنشان کرد که فعالیت‌های شخصی وی برای محافظت از نمادهای دینی در فلسطین٬ با شماری از مدافعان مسجدالاقصی در دهه 90 آغاز شد.

وی تاکید کرد که مستند ادامه حفاری‌های رژیم اشغالگر مسجدالاقصی برای ساخت بنای ادعایی صهیونیست‌ها از سال 1996 از خلال عکس و فیلم تهیه شد و در همین راستا یک کنفرانس مطبوعاتی بزرگوار شد که بعدها نقش بزرگی در فعالیت‌ها و کنفرانس‌های حمایت از قدس و مسجدالاقصی داشت.

شیخ صلاح پس از این که در جولای گذشته از زندان اشغالگران آزاد شد٬ در حال حاضر تحت محدودیت های فراوان در حبس خانگی به سر می‌برد و از دیدار با مردم به استثنای خویشاوندان درجه یک خود محروم است.

یورش شهرک‌نشینان صهیونیست و نظامیان اشغالگر به مسجدالاقصی و تحریک فلسطینیان در دوره اخیر تبدیل به بخشی از عادت‌های صهیونیست‌ها شده است.

در ماه‌های گذشته منابع فلسطینی در اوقاف قدس اشغالی اعلام کردند که حفاری های جدیدی در زیر باب المغاربه و دیوار البراق در مسجد الاقصی توسط صهیونیستها صورت گرفته است.

پیش از این، نهادهای فلسطینی درباره خطرات حفاری های صهیونیستها زیر مسجد الاقصی هشدار داده بودند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید