محسن پاک آیین :عدالت جهانی پیش شرطی است برای برقراری صلح جهانی

محسن پاک آیین عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی  در حاشیه" برگزاری کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت با تاکید بر بازخوانی اندیشه های مقام معظم رهبری در حوزه صلح و عدالت "بر لزوم برقراری صلح جهانی مستلزم استقرارعدالت جهانی تاکید کرد. 

محسن پاک آیین با اشاره به ضرورت ترویج گفتمان رهبر معظم انقلاب در مورد صلح عادلانه گفت:صلح بر مبنای عدالت می‌تواند نقش مهمی را در خاتمه جنگ و منازعه در جهان و ثبات و امنیت ایفا کند.
وی تاکید کرد: از نگاه امام خمینی، برقراری صلح جهانی مستلزم استقرار عدالت جهانی است، یعنی عدالت جهانی پیش شرطی است برای برقراری صلح جهانی و بدون عدالت، صلح پایدار نخواهد بود.

 وی با مهم خواندن همایش مجازی صلح و عدالت در هفته آخر شهریور گفت: باید به ساختار فعلی جهان بدبین بود چرا بر مبنای سلطه طلبی و یکجانبه گرائی استوار است. آمریکا به عنوان حامی یکجانبه گرائی اصلا اعتقادی به عدالت ندارد  و دنبال تثبیت موقعیت خود در جهان است. این وضعیت تعادل و توازن را در جهان مختل می کند و لذا باید کشورهای طرفدار چندجانبه گرائی در مقابل آمریکا بایستند. وی ادامه داد: معتقدم که سلامت و صلح جهان بسته به انقراض مستکبران است. 

پاک آیین در ادامه اظهاراتش درخصوص دیدگاه مقام معظم رهبری درباره صلح جهانی نیز گفت: رهبر انقلاب صلح عادلانه را مصلحت بشر می‌دانند. به اعتقاد ایشان برای اینکه انسانها بتوانند در محیطی آرام و در کنار یکدیگر و با وحدت زندگی کنند، باید صلح با محوریت عدالت برقرار شود.
وی افزود: رهبر انقلاب معتقد هستند غربی‌ها مصالح بشر را نمی‌فهمند و بحثی به نام صلح را با تعصب مطرح می‌کنند که اصلا به مصلحت بشریت نیست.

لازم به ذکر می باشد" کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت با تاکید بر بازخوانی اندیشه های مقام معظم رهبری در حوزه صلح و عدالت" به صورت مجازی (وبیناری ) با مشارکت نخبگان داخلی و خارجی در 27 تا 30 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید