پاک آیین :مسلمانان باید علیه یک جانبه گرایی، زیاده خواهی و استکبار آمریکا بایستند

محسن پاک آیین سفیر سابق ایران در کشورهای تایلند و آذربایجان در کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت بر اینکه مسلمانان باید علیه یک جانبه گرایی، زیاده خواهی و استکبار آمریکا بایستند تاکید کرد.
 وی گفت:امروز بیش از هر زمان دیگری، جهان تشنه صلح است. در اقصی نقاط جهان ما شاهد این هستیم که قدرتهای سلطه طلب به طور مستقیم یا از طریق استخدام نیروهای نیابتی، به دنبال جنگ افروزی هستند و در واقع صلح را مورد هدف قرار دادند. در سوریه، در فلسطین، در یمن، قبلاً در عراق، در بخشهایی از افغانستان امروز شاهد این وضعیت هستیم .
ایشان افزود:از نظر اسلام، گفتمان اسلامی، دیدگاههای اندیشمندان مسلمان بخصوص در عصر حاضر، دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که یک دیدگاه صلح طلبی است، عدالت را لازمه صلح می دانند. یعنی در واقع، مقام معظم رهبری اعتقاد دارند که صلح بدون عدالت نمی تواند پایدار باشد
پاک ایین ادامه داد :در  واقع، صلح عادلانه که با محوریت عدالت باشد، با اشغالگری، با تروریسم، با دخالت کشورهای قدرتمند در امور داخلی دیگر کشورها، با بی اعتمادی نسبت به آرای مردم و مقابله با دولتهای قانونی مخالف است.
وی افزود:اما امروز چالش بزرگی که در مقابل صلح مبتنی بر عدالت وجود دارد، چالش یک جانبه گرایی است. اینکه یک کشور خود را در دنیا برتر می بیند. این امروز بزرگترین چالش صلح در جهان است که از درون این یک جانبه گرایی، گروههای تروریستی مثل داعش زاییده می شود، دخالت در امور داخلی کشورهایی مثل عراق و سوریه و افغانستان دیده می شود و حمایت از تجاوز عربستان و کودک کشی در یمن دیده می شود.
حمایت از رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم در فلسطین دیده می شود، ریشه تمام این معضلات، یعنی تروریسم، اشغال، تجاوز، جنایت، دخالت در امور کشورها یک جانبه گرایی است و امروزه باید تمام کشورهای جهان نهضت چند جانبه گرایی علیه یک جانبه گرایی را تقویت کنند.
وی در پایان تصریح کرد، مقام معظم رهبری معتقدند که کشورهای جهان، بخصوص مسلمانان باید علیه یک جانبه گرایی، زیاده خواهی و استکبار آمریکا بایستند و اجازه سلطه گری و تجاوز را به این کشور ندهند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید