پاک آیین بر مقابله با دسایس غرب علیه مسلمانان در جهان تاکید کرد

محسن پاک آیین عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی گفت:  جهان اسلام بار دیگر شاهد اهانت و جسارت به مقدسات خود بود و نشریه بدنام " شارلی ابدو" با انتشار کاریکاتوری موهن، پیامبر گرامی اسلام (ص) را مورد اهانت قرار داد.
وی افزود:مقام معظم رهبری در واکنش به این اقدام، آن را گناه بزرگ و نابخشودنی توصیف کرده و بهانه  آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده را کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه دانستند.
ایشان ادامه داد ،در عوامفریبانه و مردود بودن ادعای دفاع از آزادی بیان در فرانسه ، شواهد و دلایل غیرقابل انکاری وجود دارد.اما مهمترین دلیل فقدان آزادی بیان در غرب، ممنوعیت انتقاد و ایجاد تردید درخصوص حادثه مشکوک هولوکاست بوده و محکومیت این اقدام در فرانسه، یک سال زندان و سه هزارفرانک جریمه است.انکار و تشکیک در واقعه هولوکاست در فرانسه، معادل یهودستیزی تلقی شده و پیگیرد کیفری دارد. این در حالی است که اهانت به مقدسات اسلامی و مسلمانان در فرانسه، آزادی بیان تلقی می شود.
پاک آیین گفت:امروز در حالی حمله به پیامبران الهی و مقدسات مسلمان در غرب و بخصوص فرانسه به بهانه آزادی بیان بلامانع است که نگارش مقاله و کتاب علیه جنایات اسرائیل در فلسطین اشغالی و انکار هولوکاست ممنوع می باشد. در واقع سیاست اسلام ستیزی در شرایطی اعمال می شود که یهودیان در کشورهای اسلامی به عنوان یک اقلیت دارای هویت بوده و حقوق آنان رعایت شده و مورد احترام هستند.
وی در پایان گفت:در مقطع فعلی و با توجه به رویکرد غرب برای تداوم اهانت به مقدسات مسلمانان جا دارد علما و نخبگان مسلمان با استفاده از ظرفیت‌های خود، ادعای پوچ آزادی خواهی در کشورهائی همچون فرانسه را زیر سئوال برده و با دفاع از ارزش های اسلامی بخصوص ساحت مطهر پیامبر گرامی اسلام(ص) به مقابله با دسایس غرب علیه مسلمانان همت گمارند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید