بزرگترین کنفرانس مجازی علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

ائتلاف جهانی حمایت از قدس و فلسطین در نظر دارند بزرگترین کنفرانس مجازی علیه عادی سازی روابط با صهیونیست‎ها را در ماه نوامبر برگزار کند.
 به نقل از پایگاه خبری عربی 21، «ائتلاف جهانی حمایت از قدس و فلسطین»  در نظر دارد در واکنش به اقدامات اخیر دولت‎‌های امارات، بحرین و سودان، بزرگترین کنفرانس مجازی بین المللی علیه عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را برگزار کند.

در بیانیه صادر شده از سوی ائتلاف جهانی حمایت از قدس و فلسطین آمده است: این کنفرانس با عنوان «قدس امانت است، عادی سازی خیانت» در روزهای هفتم و هشتم نوامبر آینده به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

در این کنفرانس شخصیت‎هایی نظیر «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس و «ماندلا ماندلا» فعال حقوق بشری از آفریقای جنوبی سخنرانی خواهند کرد. همچنین در این کنفرانس بین المللی شخصیت‎های بارز و مهم حامی فلسطین نیز حضور خواهند داشت.

روز جمعه گذشته وزیرخارجه دولت انتقالی سودان از موافقت دولت انتقالی با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خبر داده بود. این در شرایطی است که این اقدام با مخالفت و اعتراضات شدید مردم سودان که از حامیان ملت فلسطین هستند روبرو شده است.

در روز 15 سپتامبر گذشته نیز امارات و بحرین در نشستی در کاخ سفید با رژیم صهیونیستی توافق عادی سازی روابط را به امضا رساندند. این اقدام حاکمیت‎های کوچک عربی با واکنش گسترده ملت‌های اسلامی به ویژه در فلسطین و بحرین روبرو شد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید