مخفی کاری انگلیس در ویروس جدید کرونا غیرانسانی بود

تحلیلگر معروف بین المللی با اشاره به شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس و ناتوانی دولت این کشور در کنترل آن، اعلام کرد: راز بزرگی وجود دارد که از ما مخفی نگه داشته شده است.

به گزارش سرویس خبری و وب مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از  مهر، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر معروف در تحلیلی در روزنامه رای الیوم با اشاره به اخبار مربوط به ویروس جدید کرونا در انگلیس و سرعت انتشار آن، آورده است: اخبار بدی که اینبار از انگلیس و از سوی بوریس جانسون نخست وزیر آن مبنی بر نوع جدید از ویروس کرونا که کشنده تر و با قدرت شیوع بالاتری است و به دنبال آن تدابیر سختگیرانه ای که اتخاذ شد، خوش بینی که به دنبال اخبار مربوط به کشف واکسن موثر علیه کرونا ایجاد شده را تحت تاثیر قرار داد.

وی می عطوان: ما که در انگلیس زندگی می کنیم شاهد وحشت حاکم و ناتوانی دولت از کنترل بیماری و اطمینان بخشی به شهروندان انگلیسی و جهانیان در میان حالتی از بی اعتمادی و یاس هستیمنویسد: مهمتر اینکه، اطلاعات درباره گونه جدید کرونا بسیار کم و غیر قابل درک است، همین مسئله باعث ایجاد یک نوع ترس و هراس و افزایش نظریه‌ها و تئوری‌های توطئه در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شده است، می‌توان نظریه‌ها و تئوری‌های مذکور را که سریعتر از گونه جدید و جهش یافته کروناست، در موارد زیر خلاصه کرد؛

اول، همانطور که بوریس جانسون گفته است این ویروس غیر قابل کنترل است و اطلاعات کم و ناقصی درباره آن وجود دارد و می‌توان انتظار هر چیزی را از آن داشت.

دوم، نظریه‌های جدیدی پدیدار شده اند که می‌گویند واکسن‌های جدید باعث ایجاد مصونیت کافی در برابر کرونا نمی‌شوند، این در حالیست که شرکت فایزر آلمان که واکسن بسیار موثری را در جهان علیه کرونا ثبت کرده است می‌گوید هیچ مدرکی برای تایید این ادعاها وجود ندارد.

سوم، این گونه جدید، این تصور را تقویت می‌کند که کرونا ساخت آزمایشگاه‌های میکروبی است و نظیر دیگر ویروس‌هایی نیست که در صورت ابتلا باعث ایجاد مصونیت یک ساله یا مادام العمر در بدن انسان‌ها می‌شوند و بعید نیست طرف سازنده آن با انتشار گونه جدید در صدد نابودی خوشبینی ناشی از اثر بخشی واکسن‌های چندملیتی است و این یعنی اینکه احتمالاً به خانه اول بازگشته‌ایم.

چهارم، «بیل گیتس» رئیس شرکت مایکروسافت که از متهمان عضویت در گروه مرموز جهانی است که از اتاقی تاریک و دربسته، جهان را کنترل می‌کنند، چند هفته پیش درباره ویروس جدیدی که ممکن است متفاوت و خطرناکتر از کرونا باشد هشدار داد، به گفته معتقدان به نظریه توطئه، بیل گیتس به حکم عضویت در این گروه مخفی، دارای اطلاعات قبلی است.

پنجم، این نظریه که هدف از تولید این واکسن ها، کاشت یک تراشه الکترونیکی زیر پوست انسان‌ها برای کنترل آنهاست همچنان وجود دارد و با کشف ویروس جدید، گسترش یافته است.

ششم، پروفسور «کالوم سمپل» متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه لیورپول با اعلام این مطلب به یک روزنامه چاپ انگلیس که «ویروس جدید بر همه گونه‌های دیگر غلبه خواهد کرد» وضعیت را بدتر کرد، این از نظر علمی به معنای حالتی از آشفتگی و بی اعتمادی تا ماه‌های آتی است و اینکه آزمایش و تولید واکسن گونه جدید طولانی‌تر خواهد شد.

شباهت زیاد لندن با ووهان

عطوان در ادامه می نویسد: شباهت زیادی میان لندن که گونه جدید ویروس کرونا در آن پیدا شده و شیوع یافته است و ووهان چین که سرمنشأ گونه قبلی کرونا بود، وجود دارد. انگلیس الان کاملاً در انزوای بین المللی قرار داد و بخش اعظم اگر نگوییم همه پروازها متوقف شده است و انگلیس مانند شتر گری است که احدی از بیم ابتلا مایل نیست که به آن نزدیک شود.

وی اعلام کرد: ما که در انگلیس زندگی می‌کنیم، شاهد وحشت حاکم و ناتوانی دولت از کنترل بیماری و اطمینان بخشی به شهروندان انگلیسی و جهانیان در میان حالتی از بی اعتمادی و یاس هستیم و خبری که در حال حاضر منتشر شده، این است که دولت‌های زیادی در جهان از بیم تکرار اشتباهات نخستین تجربه از کرونا که پیامدهای فاجعه باری داشت، مرزهای خود را به سرعت بسته اند.

عطوان نوشت: دنیا در مسیر روی آوردن به شیوه چینی و آن تدابیر شدید مقامات چین در منطقه ووهان، قرار دارد؛ همان شیوه ای که دونالد ترامپ و برخی کشورهای غربی آنرا به سخره گرفتند. راز بزرگی وجود دارد که از ما مخفی نگه داشته شده است وگرنه این مسابقه جهانی برای بستن و انزوا به این شکل سختگیرانه بدون هرگونه پاسخی که ابهامات جهانی را برطرف سازد، چیست؟ پاسخ را نمی دانیم فقط توصیه به ماندن در منزل می کنیم و انتظار گشایش داریم.

 

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید