رئیس جمهور آمریکا مردم آمریکا را به خشونت و ارعاب تشویق می کند

سازمان عفو بین الملل در توئیتی از اظهارات و اقدامات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد. در این توئیت آمده است: دونالد ترامپ رئیس جمهورقانونی امریکا، مردم آمریکا را به خشونت و ارعاب تشویق کرده است.

این سازمان افزود: ترامپ با مخالفت خود و رد نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مردم را به خشونت و ارعاب تشویق کرد و این امر یک رفتار نابهنجار به شمار می رود.

سازمان عفو بین الملل در ادامه اعلام کرد که دونالد ترامپ گروههای افراطی را به یورش به کنگره آمریکا تشویق کرد و همین موضوع سبب شد خشونت و هرج و مرج افزایش یابد.

روز گذشته، ترامپ با ارسال پیام‌هایی در توئیتر و فیس‌بوک حامیان خود را به اعتراض در برابر کنگره و برگزاری تظاهرات برای اعتراض به آنچه که وی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری می‌داند، دعوت کرد.

حمله معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کنگره این کشور ۴ کشته برجای گذاشته است که به گفته پلیس از طرفداران دونالد ترامپ هستند. همچنین تاکنون ۵۲ نفر در این اعتراضات توسط پلیس آمریکا بازداشت شده‌اند.

درگیری بین طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و پلیس آمریکا در مقابل کنگره که به منظور تأیید نتایج انتخابات این کشور تشکیل جلسه داده است، صورت گرفت.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید