تلاش برای رسیدن به صلح و پایان جنگ تحمیلی را ادامه خواهیم داد

پس از اظاهارات اخیر پمپئو در تروریستی خواندن انصارالله یمن و تحریم آن ،سخنگوی انصارالله تاکید کرد که  تلاش های خود را برای دستیابی به صلح در یمن متوقف نخواهیم کرد زیرا این مسئولیت ماست  برای پایان جنگ و محاصره تحمیلی گفت وگو کنیم.

سه تن از مسئولان بلند پایه سازمان ملل نیز روز پنجشنبه از آمریکا خواستند از تصمیم خود صرفنظرکند. آنها همچنین هشدار دادند که این موضوع یمن را به سوی قحطی گسترده سوق خواهد داد و تلاش های صلح را با مانع رو به رو خواهد ساخت.

مارتین گریفیت نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن که احیای مذاکرات متوقف شده از دسامبر سال  ۲۰۱۸ را هدایت می کند، روز پنجشنبه گفت: تصمیم آمریکا بر تلاش طرف های درگیر تاثیر منفی می گذارد و بخاطر انگیزه های بشردوسانه باید در آن تجدید نظر شود.

عبدالسلام افزود: این تصمیم هیچ تاثیر سیاسی و نظامی ندارد و تاثیر آن صرفا بر جنبه بشردوستانه است که با محاصره یمن بیشتر خواهد شد.

وی گفت: هر گونه توافق در باره آتش بس در سراسر یمن باید شامل رسیدگی به وضعیت انسانی باشد که اجازه واردات سوخت، بازگشایی فرودگاه ها و بنادر و بازکردن راه مذاکره سیاسی را بدهد.

گفتنی است عربستان به همراهی امارات، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد،بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید