بایدن رخ اصلی خود را نشان داد/تحریم حذف نمی شود

به گزارش سلام نیوز به نقل از اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اظهار داشت که کشورش تحریم‌های علیه ایران را برای بازگشت این کشور به مذاکرات برجام لغو نخواهد کرد.

 

 

بایدن در مصاحبه با کانال تلویزیونی "سی‌بی‌اس" بیان داشت: ایالات متحده برای برگرداندن ایران به میز مذاکرات برنامه جامع اقدام مشترک در خصوص برنامه هسته‌ای تهران، تحریم‌ها را بر نخواهد داشت.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا برای بازگشت تهران به مذاکرات برجام اولین قدم را برداشته و تحریم‌های ضدایرانی را لغو می‌کند، گفت: نخیر. علاوه بر این، بایدن به این سوال که آیا آنها (ایرانی‌ها) ابتدا باید از غنی سازی اورانیوم دست بکشند، پاسخ مثبت داد.

پیش از این آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران در خصوص بازگشت به برجام اعلام داشته بود: آن طرفی که حق دارد شرط معین کند، ایران است. چون جمهوری اسلامی به همه تعهدات عمل کرد. ما حق داریم برای ادامه برجام شرط بگذاریم و این شرط را گذاشتیم و گفتیم و هیچ‌کس هم از آن عدول نخواهد کرد. اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا بایستی تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند و ما بعد راستی‌آزمایی کنیم و ببینیم که درست تحریم‌ها لغو شده، آن‌وقت به تعهدات برجامی برمی‌گردیم.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید