اولویت امور مسلمانان مبارزه با تروریسم

حجت‌الاسلام رمضانی، امام جمعه و مدير مركز اسلامی هامبورگ، اقدام تروریستی اخیر لندن را شديداً محكوم كرد و از تمام مسلمانان خواست تا مبارزه با تروریسم را در اولویت امور خود قرار دهند.

امام جمعه هامبورگ در خطبه‌های نماز جمعه سوم خردادماه گفت: بدون شك افرادی كه در لندن به نام دين، وحشيانه به ديگران حمله می‌کنند و يا در جای ديگر به نام دين شخصی را به قتل رسانده و قلب او را به دندان می‌گيرند اين‌ها هيچ بويی از دين و ديانت نبرده‌اند و هیچ ارتباطی با مسلمانان ندارند.

رمضانی افزود، پيامبراكرم(ص) و ائمه اطهار(ع) همواره با ايجاد رعب و وحشت در جامعه، اعمال خشونت و آسيب رساندن به ديگران مخالف بودند و این قبیل اقدامات را چه توسط مسلمانان و چه غیرمسلمانان محکوم می‌کردند.

وی همچنین اظهار داشت، از سوی ديگر در هفته گذشته ده‌ها نفر از نظاميان امنيتی به منزل آيت‌الله شيخ عيسی قاسم، رهبر شيعيان بحرين حمله و اقدام به تفتيش و تخريب منزل ايشان کرده‌اند، علمای اسلام باید این مسئله را به شدت محکوم کنند.

رمضانی اظهار کرد: به طور قطع هيچ دينی نه اسلام، نه مسيحيت و نه يهوديت اينگونه رفتارهای غير دينی و غير انسانی را تأييد نمی‌كند. دين، انسان را به عقلانيت، آرامش و معنويت دعوت می‌كند، پس چرا و به چه حقی برخی اينگونه اقدامات را به نام دين و مذهب انجام می‌دهند؟

وی در ادامه افزود: به نظر می‌رسد اينگونه اقدامات به منظور برانگيختن خشم مردم و سوق دادن آنها به سوی خشونت و درگيری و نفرت از يكديگر، آن هم به اسم دين است، اين درحالیكه اسلام دين منطق، عقلانيت، اعتدال و امنيت است و مسلمانان همواره در كنار صاحبان ديگر اديان الهی با مسالمت، صلح و آشتی زندگی کرده‌اند.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ با محکوم کردن اینگونه تجاوزهای آشکار و خشونت‌آمیز اعلام کرد، هيچ‌كس اجازه ندارد به نام دين چنين كارهای وحشيانه‌ا‌ی انجام دهد همچنين ما بر اين باوريم كه صحنه گردان اصلی اين نوع حوادث ناگوار، مخالفان و معاندان اسلام هستند كه به شكل‌های گوناگون درصدد اهانت به اسلام، قرآن و آموزه‌های عقلانی دين مبين اسلام برآمده‌اند.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید