ظرفیت ایران برای گسترش فضای صلح ،ثبات و دوستی در منطقه

علی اکبر صالحی  در دیدار تعدادی از سفرا و رؤسای نمایندگی کشورهای اسلامی با رییس جمهور که در تالار آیینه وزارت خارجه برگزار شده بود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که همکاری و هماهنگی کشورهای منطقه در تداوم صلح، ثبات و آرامش در منطقه خاورمیانه از اهمیت شایانی برخوردار است.

وی همچنین در ابتدای سخنانش با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: این ماه فرصتی است برای همه مسلمانان جهان تا با حضور در ضیافت الهی، یک رنگی، اتحاد و برادری میان خود را مستحکم‌تر کنند و این ماه آغاز مجددی است برای تنبه و بازگشت به خود و خدا.

وزیر خارجه کشورمان افزود: مایلم در این فرصت کوتاه به برگزاری شکوهمند و حماسی انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور و مشارکت بیش از 72 درصدی مردم اشاره کنم. این حضور نشانگر استمرار پشتوانه عمیق مردمی از نظام اسلامی بوده و بار دیگر اثبات کرد که فشارهای خارجی و تحریم‌های غیرقانونی، تزلزلی در اراده پولادین ملت و همبستگی پایدار ملت و مسئولان ایجاد نکرده و به مدد این پشتوانه مستحکم، دولت جمهوری اسلامی ایران با روحیه و توانی مضاعف در مسیر پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی بیش از پیش کوشا خواهد بود.

وی ادامه داد: مایلم بار دیگر تاکید کنم جمهوری اسلامی ایران معتقد است همکاری و هماهنگی کشورهای منطقه در تداوم صلح، ثبات و آرامش در این منطقه مهم و استراتژیک از اهمیت شایانی برخوردار است و از این رو دولت و ملت ایران با الهام از فرهنگ اسلامی و ملی خود همواره از تعمیق و تحکیم روابط دوستانه بر پایه عدالت، موعدت، برابری و احترام متقابل استقبال نموده و از همه ظرفیت و توان خود برای گسترش فضای صلح، ثبات و دوستی بهره گرفته است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ادامه داد: هم اینک کشورهای مختلف منطقه استراتژیک خاورمیانه، دوره‌ای حساس و راهبردی را در مسیر تعیین سرنوشت خود بر پایه مردم‌سالاری و ارزش‌های دینی و ملی تجربه می‌کنند و عزمی جدی برای ساخت آینده‌ای شکوفا و همراه با معنویت و عدالت در میان ملل منطقه شکل گرفته است؛ در این راستا بار دیگر بر اهمیت احترام به خواست مردم و ضرورت پاسخگویی به مطالبات مردمی در چارچوب گفت‌وگوهای سیاسی واقعی و اجتناب از دخالت نیروهای خارجی در مواجه با این مطالبات تاکید می‌کنم.

صالحی در پایان گفت: امیدوارم با همت و تلاش شما سفرا و نمایندگان محترم کشورها و سازمان، روابط دو و چند جانبه در مسیری پویاتر از گذشته قرار گرفته و با ابتکار عمل و خلاقیت، شاهد پیشبرد روابط در همه ابعاد باشیم.

 

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید