تفاهم‌نامه صلح ایران با دبیرکل حقوق بشر عراق

تفاهم‌نامه صلح بین موسسه بین‌المللی سفیران صلح با پروفسور محسن صادقی جانشین دبیرکل حقوق بشر عراق و رییس محاکم حقوق بشر خاورمیانه بعد از ظهر امروز منعقد شد.
موسسه بین‌المللی سفیران صلح در راستای ارسال پیام صلح و دوستی، توزیع فرهنگ برادری و برابری، ترویج آداب نیک ملل و فرهنگ‌سازی با مواد مخدر، ایدز، تروریسم و افراط‌گری و معضلات جوامع بشری در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت دارد.
در این نشست، ابراهیم صنوبر مدیرعامل و رییس هیات مدیره سفیران صلح پس از انعقاد قرارداد تفاهم‌نامه، اظهار کرد: محور تفاهم‌نامه صلح درباره برگزاری اجلاس‌ها، همایش‌ها و سمینارهای ملی و بین‌المللی است.وی با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه در پنج صفحه و 22 ماده تنظیم شده است، افزود: ما برای امضای تفاهم‌نامه با کشورهای مختلفی در تعامل هستیم.در ادامه این مراسم، محسن صادقی جانشین دبیرکل حقوق بشر عراق اظهار کرد: خوشحالم که در ایران موسسه سفیران صلح حضور خود را اعلام کرده است و می‌تواند هویت ملی ما را به همه جهان بشناساند. تاریخ کشور ما بیش از 2500 هزار سال قدمت دارد و این انکارناپذیر است.
رییس محاکم حقوق بشر خاورمیانه اضافه کرد: ما کشتار شیمیایی در سوریه را که بیش از 30 هزار آسیب‌دیده و هشت هزار کشته داشته محکوم می‌کنیم. ایران خواهان جنگ نیست، چراکه در هشت سالی که جنگ را پشت سر گذاشت، در منتهای صلح‌طلبی توانست کشور را به آرامش برساند و یک وجب از خاک کشور را به بیگانه واگذا نکرد.وی ادامه داد: اهداف ما در این تفاهم‌نامه در هفت بند تعریف شده است که مهم‌ترین آن دعوت به صلح و دوست برای همه مردم جهان است. صلح یک موهبت الهی است، چراکه جنگ ضد اخلاقیات بشر است.
صادقی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم در اولین نشست با وزیر امور خارجه ایران، کلیه سفرای جمهوری اسلامی ایران باید حکم سفارت صلح را از موسسه سفیران صلح داشته باشند زیرا آنها منادی صلح ما در دنیا هستند.جانشین دبیرکل حقوق بشر عراق در پایان گفت: ما ملت جنگ‌خواهی نیستیم، چراکه زیباترین موهبتی که خداوند به بندگانش اعطا کرده صلح است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید