نخستین جلسه شورای سیاستگذاری اجلاس ناشران جهان اسلام برگزار شد

دکتر علی زارعی نجفدری مشاور رئیس جمهور و دبیرکل اجلاس بین المللی ناشران جهان اسلام با اعلام این مطلب افزود: این جلسه با حضور حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله تسخیری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مصطفوی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خرمشاد معاون آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه و دکتر پرویز معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

وی در تشریح موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: در این جلسه مقرر شد دبیرخانه دائمی اجلاس از تمام ظرفیتهای موجود برای مشارکت ناشران جهان اسلام در جهت تعالی و ترویج دانش نشر، فرهنگ و تجارب موفق مبتنی بر اشتراکات دینی، تمدنی، علمی و فرهنگی استفاده کند.

زارعی نجفدری با بیان اینکه در این جلسه مجموعه اهداف اجلاس به تصویب رسید افزود: معرفی و نشر اندیشه ها و اشتراکات در حوزه های دینی، علمی، تمدنی و فرهنگی کشورهای جهان اسلام از طریق ایجاد انسجام، اتحاد و تمرکز ظرفیتهای موجود ناشران جهان اسلام، ارتقاء، روز آمد کردن و ترویج دانش نشر در کشورهای جهان اسلام، معرفی آخرین دستاوردها و تبادل تجارب موفق و یافته های قابل بسط میان ناشران جهان اسلام در حوزه نشر، گسترش تعاملات حرفه ای ناشران جهان اسلام و همچنین فراهم کردن زمینه های تولید مشترک کتاب در میان کشورهای جهان اسلام از جمله اهداف این اجلاس است.

دبیرکل اجلاس بین المللی ناشران جهان اسلام ادامه داد: ایجاد بستری برای آشنایی و پیدا کردن ناشران جهان اسلام، تعاطی فکری و تعامل در جهت هم افزایی مهمترین استراتژی این اجلاس خواهد بود.

نخستین اجلاس بین المللی ناشران جهان اسلام اردیبهشت ماه 1389 و همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران برگزار می شود.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید