محمود احمدی‌نژاد خواستار تلاش ملت‌های آزادی‌خواه برای ایجاد صلح و عدالت در جهان شد

محمود احمدی نژاد در سفر یک روزه خود به مالی در دیدار با رئیس جمهور این کشور در کاخ "کولوبا"، با بیان اینکه بین ایران و مالی، احساس همبستگی زیادی وجود دارد گفت: دو ملت اشتراکات فرهنگی و انسانی فراوانی دارند.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی جهان، مسئولیت های بزرگی بر عهده دو کشور قرار دارد، اظهار داشت: اولین مسئولیت ما، ساختن کشورمان است که در این زمینه با کمک هم می توانیم اقدامات گسترده و مفیدی به نفع دو ملت انجام دهیم. اگر چه ملت ایران و مالی صدمات زیادی از ناحیه مستکبران متحمل شده اند اما امروز با کمک یکدیگر می توانند، همه مشکلات و موانع را برطرف کنند.
رییس جمهور مأموریت دیگر دو کشور را همکاری در زمینه موضوعات بین المللی خواند و گفت: باید با گسترش همکاری بین ملت های آزادی خواه و مستقل تلاش کنیم، عدالت و صلح در جهان حاکم شود.
احمدی نژاد در ادامه با تاکید بر افزایش سطح مناسبات و همکاری های دو کشور، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد همکاری در تمامی زمینه ها را با کشور مالی گسترش دهد.
آمادوتومانی توره رییس جمهور مالی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور احمدی نژاد در کشورش، اظهار داشت: روابط و همکاری های ایران و مالی بسیار خوب است، اما مالی علاقه مند است روابط دو کشور در همه بخش ها بیش از پیش افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: امروز دو دولت ایران و مالی با عزم جدی بدنبال گسترش روابط دو جانبه و همکاری های سیاسی در عرصه های بین المللی هستند.
گفتنی است احمدی نژاد در بدو ورود به فرودگاه "سنو"مورد استقبال رسمی آمادو تومانی توره رییس جمهور مالی، نخست وزیر و مقامات لشکری و کشوری این کشور قرار گرفت. دراین مراسم رؤسای جمهور ایران و مالی در جایگاه ویژه قرارگرفته وپس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، از نیروهای گارد ویژه سان دیدند.
انجام مذاکرات خصوصی و مشترک، امضای اسناد همکاری، انجام مصاحبه مشترک مطبوعاتی وملاقات با نخست وزیر مالی از جمله برنامه های احمدی نژاد در این سفراست.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید