برانگیخته شدن و بعثت پیام‌آور صلح و دوستی حساس‌ترین فراز تاریخ اسلام است.

برانگیخته شدن و بعثت پیام‌آور صلح  و دوستی حساس‌ترین فراز تاریخ اسلام است.

حجت الاسلام حمید جزایری امروز با تبریک فرا رسیدن سالروز بعثت ختمی مرتبت رسول گرامی اسلام در سخنانی با اشاره به اینکه مبعث نه تنها عید مسلمانان بلکه بزرگ ترین عید بشریت است، اظهار داشت: مبعث روزی است که پیامبر(ص) برای هدایت بشریت برانگیخته شده و به سوی سعادت آنها شتافته است.
وی ادامه داد: پیغمبر چند سال قبل از بعثت، سالی یک ماه در حرا به سر می بردند و چون روز آخر باز می گشتند، نخست خانه خدا را طواف کرده و سپس به خانه می رفتند.
عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه خاطرنشان کرد: بعثت پیامبر اسلام یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام عالی نبوت و خاتمیت حساس ترین فراز تاریخ درخشان اسلام است.
جزایری یادآور شد: در آن زمان میان مردم قریش و ساکنان مکه رسم بود که سالی یک ماه را به حالت گوشه گیری و انزوا در نقطه خلوتی می گذراندند.
وی با بیان اینکه بعثت پیغمبر(ص) در سن 40 سالگی ایشان انجام گرفت، تصریح کرد: ایشان تا آن زمان مورد مراقبت روح القدس قرار داشتند، ولى هنوز پیک وحی نازل نشده بود البته علائمی از عالم غیب دریافت می کردند ولی مامور نبودند که آن را به آگاهی خلق هم برسانند.
جزایری یادآور شد: نقش پیامبر بزرگوار اسلام در هدایت مردم به قدری بود که خداوند تعالی حد نهایت منت خود را بر بشریت ارزانی دارد.
عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه با اشاره به اهمیت عید مبعث در تکامل و رشد بشر اظهار داشت: این رسالت که بر پیامبر(ص) نازل شد زمینه رشد، سعادت و جاودانگی بشریت را تا قیامت تضمین کرد.
وی با اشاره به تعبیر امام خمینی(ره) که از عید مبعث به عنوان بالاترین عید یاد کردند، گفت: نزول نبوت و رسالت بر پیام آور مهر و رحمت به منظور هدایت مردم با نزول سوره علق همراه بود و این امر خود حاوی نکات قبال توجه و مهمی است.
عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه اذعان داشت: پیامبران مبعوث شدند تا علم و دانش انسان را در مسیر تقرب به پروردگار هدایت کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید