نقاشی کودکان ایرانی به نشانه صلح و دوستی به کودکان غزه تحویل شخصیت های فلسطینی شد

"علیرضا کمالی فرد"، "منوچهر نامجو" و "سید حسن مقیمی" به عنوان سفیران صلح از طرف سازمان بهزیستی کشور این نقاشی ها را دوشنبه شب در مراسمی به " عدنان ابوناصر " رییس جمعیت یاد شده تحویل دادند.
کمالی فرد در این باره به خبرنگار ایرنا در دمشق گفت: هدف ما از این اقدام، رساندن پیام کودکان و معلولان ایرانی به همتایان آنان در غزه و ابراز همدردی با آنان است.
وی که از یک دست و یک پا معلول و قهرمان رشته پرتاب دیسک و ویلچررانی است، افزود: این سفر 12 روزه است و چون امکان عزیمت به غزه نیست، این نقاشی را به شخصیت های فلسطینی در سوریه تحویل دادیم تا آن را به کودکان و معلولان غزه برسانند.
به گفته کمالی فرد، این نقاشی هفته گذشته توسط کودکان خردسال ایرانی در مقابل دفتر یونیسف در تهران کشیده شد و توسط معلولان به سوریه منتقل شده است .
یونیسف یا صندوق کودکان سازمان ملل متحد یکی از آژانس های سازمان ملل متحد است که برای تحقق حقوق کودکان و کمک به بهبود وضعیت زندگی آنان در سراسر جهان فعالیت می کند.
معلول ایرانی افزود: سفر معلولان ایرانی حامل پیام صلح از تهران آغاز و پس از عبور از ترکیه به سوریه ختم شد و تا پایان این هفته نیز معلولان به ایران باز می گردند.
هیات سه نفره ایرانی همچنین پس از تحویل نقاشی ها، راهی دفتر جمعیت دوستی ایران - فلسطین در اردوگاه فلسطین در دمشق شد و با شماری از شخصیت های گروه های مبارز فلسطینی دیدار و گفت و گو کرد.
ابوناصر رییس این جمعیت با تقدیر از این اقدام معلولان ایرانی ، آن را نشانه همسویی کامل ایران با مردم فلسطین به ویژه غزه دانست.
ابوناصر ابراز امیدواری کرد روزی همه مسلمانان و اعراب در مسجد الاقصی در کنار یکدیگر نماز بخوانند.
کمالی فرد نیز با اشاره به اینکه کودکان ایرانی این نقاشی را برای ابراز همدردی با کودکان غزه کشیدند به تشریح سفر و اهداف سفر هیات ایرانی به سوریه پرداخت.
هیات یاد شده پیش از این سفرهای زیادی به کشورهای جهان داشته اند که از جمله می توان به سفر 80 روزه دور اروپا، سفر سه روزه دور کشورهای عرب خلیج فارس با شعار "خلیج همیشه فارس" در سال 1384 و سفر 10 روزه به کشور آذربایجان در نوروز 1388 با شعار "صلح و دوستی ملل" اشاره کرد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید