رزمایش بزرگ «فــدایــیــان حــریــم ولایــت»با پیام صلح و دوستی برگزار می‌شود

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش از برگزاری رزمایش بزرگ این نیرو طی روزهای آینده خبر داد.

امیر سرتیپ خلبان سید محمد علوی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: رزمایش بزرگ نیروی هوایی ارتش با نام «فداییان حریم ولایت» به مدت یک هفته از 9 تا 16 مردادماه برگزار خواهد شد.

وی گفت: در این رزمایش بیش از چهل فروند هواپیمای شکاری بمب افکن شرکت خواهند داشت که از کلیه پایگاه های نیروی هوایی شامل مهرآباد، تبریز، همدان، دزفول، بوشهر، بندرعباس، شیراز و اصفهان در رزمایش حاضر می شوند.

وی با بیان این که « منطقه اصلی رزمایش و فرماندهی آن در همدان خواهد بود» افزود: رزمایش فداییان حریم ولایت در چهارمرحله شامل گسترش هواپیماهای شکاری به همدان، تمرین شکاری بمب افکن ها به مدت سه روز، بمباران اهداف از پیش تعیین شده که مرحله اصلی رزمایش است و مراجعت به پایگاه ها برگزار می شود.

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش تمرین تیراندازی با انواع مهمات هوا به زمین را از جمله بخش های این رزمایش اعلام کرد و گفت: در این رزمایش برای اولین بار بمباران شبانه توسط هواپیماهای اف ـ 4 و سوخو ـ 24 انجام خواهد شد.

وی افزود: مهماتی که برای عملیات بمباران شبانه در این رزمایش استفاده خواهد شد بعضا جدید یا بهینه سازی شده هستند. همچنین در این رزمایش تاکتیک های راداری و حرارتی استفاده خواهد شد که با توجه به این که اهداف در شب قابل مشاهده نیستند در نتیجه شکاری بمب افکن های نیروی هوایی بر روی اهداف از پیش تعیین شده زمینی قفل راداری و حرارتی می کنند و آن ها را مورد هدف قرار می دهند.

وی همچنین به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در این رزمایش اشاره کرد و افزود: در این رزمایش چهار فروند هواپیمای بدون سرنشین شرکت خواهند داشت. البته هواپیمای جدید سفره ماهی در این رزمایش حضور نخواهد داشت ولی در بخش جنگ الکترونیک از شکاری بمب افکن های نیروی هوایی استفاده خواهد شد.

علوی در پایان، تمرین تاکتیکی برد بلند توسط جنگنده های اف ـ 7 و سوخو ـ 24 را از دیگر بخش های رزمایش برشمرد و اظهار کرد: ارتقاء توان رزمی و نمایش بخشی از اقتدار نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از اهداف اصلی این رزمایش به شمار می آید. پیام رزمایش فداییان حریم ولایت نیز پیام صلح و دوستی است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید