همایش "اسلام، جهاد، تروریست" در دهلی نو برگزار شد

به مناسبت نیمه شعبان و میلاد پر نور دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت همایشی با عنوان" اسلام، جهاد، تروریست" توسط بنیاد اتحاد شیعه و سنی هند، دوم مردادماه در محل غالب آکادمی برگزار شد.

در این همایش تعدادی از علمای اسلامی سخنانی را درباره امام زمان (عج) و موضوع اسلام و تروریست بیان کردند.

دکتر علی دهگاهی مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو نیز ضمن شرکت در این همایش در سخنانی اظهار داشت: برگزاری این برنامه تقارن مبارکی با نیمه شعبان و ولادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) دارد،امامی که از نظرها پنهان است اما براساس شریعت شیعه امامیه هنگامی که جهان را ظلم و ستم فرا گرفته باشد، ظهور خواهد کرد و صلح و عدالت و رستگاری را برای ابنای بشر به ارمغان خواهد آورد.

وی تصریح کرد: براساس آموزه های شیعی امامت تداوم راه نبوت است و خداوند متعال پس از ختم نبوت، امامت را برای اداره جامعه اسلامی منصوب فرمودند.

دهگاهی افزود: امروز دین مبین اسلام، دینی که تمام اولیای آن برای استقرار صلح و آرامش و رستگاری ابنای بشر تلاش کرده اند، توسط دشمنان اسلام به اتهامات و افتراهای متعددی متهم می شود. دینی که روزی پیامبر رحمت(ص) انسان عصر جاهلی را از جهل و فلاکت نجات داد و پیام آور صلح و دوستی برای تمام مردم بود و مهدی (عج) در این دین نجات دهنده ابناء بشر است امروز توسط دشمنان اسلام به خشونت طلبی، بنیادگرایی و تروریسم متهم می شود.

در ادامه مسول خانه فرهنگ کشورمان گفت: اگر آموزه های قرآنی و فرامین و سیره نبوی(ص) را به طور دقیق، همه جانبه و بی طرفانه و منصفانه مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم، بوضوح تمام درخواهیم یافت که دین اسلام دین صلح و دین رحمت است و در هیچ زمانی دین تروریست و خشونت طلبی نبوده است. پیامبر اسلام(ص) برای گسترش صلح، آرامش و رحمت مبعوث شد.

در ادامه مراسم شاعران هندی نیز اشعاری را در مدح امام زمان(عج) و ائمه اطهار(ع) قرائت کردند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید