رژیم صهیونیستی خطر جدی برای صلح جهانی

به گزارش واحد مرکزی خبر ، امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نمازجمعه تهران گفت: رژیم صهیونیستی که به هیچ یک از مقررات بین المللی پایبند نیست خطر جدی برای صلح جهانی است و آنان که می خواهند صلح و آرامش برجهان حاکم شود باید به مقابله با این رژیم جنایتکار برخیزند.

وی افزود: همه می دانند که همه هستی رژیم جعلی صهیونیستی از آمریکاست و اگر یک روز آمریکا کمک های خودش را به این رژیم قطع کند نمی تواند ادامه حیات دهد.

آیت الله سید احمد خاتمی گفت: در جنگ 33 روزه نیز آمریکا به این رژیم غاصب برای تجهیز سلاح ، پل هوایی زد و اوباما نیز اتحاد آمریکا با اسرائیل را فوق استراتژیک و هم پیمانی دانست.

خطیب جمعه موقت تهران با اشاره به حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به لبنان و غزه افزود: ارتش لبنان جانانه در مقابل این حمله مقاومت و رژیم صهیونیستی بعد از چند ساعت با پذیرش آتش بس مفتضحانه صحنه را ترک کرد.

وی گفت: رژیم صهیونیستی قصد داشت با این حمله مقابله جهان اسلام را محک بزند که با خروش ایران ، سوریه ، لبنان و جنبش حزب الله مواجه شد.

خطیب جمعه تهران با اشاره به سخنان هفته گذشته رئیس ستاد ارتش آمریکا مبنی بر در اختیار داشتن طرح حمله به ایران گفت : امریکا می داند حمله به ایران ، به معنای به خطر افتادن منافع آمریکا در سراسر جهان خواهد بود.

سید احمد خاتمی افزود: بلافاصله پس از این سخنان ، نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت تهدیدات رئیس ارتش آمریکا را جدی نگیرید اما باید به آنها گفت که ما تهدیداتتان را چه جدی باشد و چه شوخی تهدید نمی دانیم و مذاکره شما را هم مذاکره نمی دانیم.

وی دولت آمریکا را دولتی فریبکار، دروغگو و غیرپایبند به ارزش های بین المللی دانست و اضافه کرد: دولت آمریکا از طرفی تمام شیطنت خود را برای صدور قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت بکار می برد و از طرف دیگر می گوید که ما خواهان مذاکره ایم، این یعنی همان دست چدنی با روکش مخملی.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه تمام شواهد و قرائن گویای آن است که این حرف ها جنگ روانی است، خطاب به آمریکا گفت: در طول این 31 سال در موارد زیادی قصد حمله به ایران را داشتید و در موارد زیادی هم تا نزدیکی آن رفتید اما نتوانستید غلطی بکنید و نخواهید توانست.

سید احمد خاتمی خطاب به آمریکا خاطرنشان کرد: اگر بخواهید رژیم صهیونیستی را به جان ما بیندازید خواهید دید که فرمایش امام که اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود تحقق خواهد یافت.حال که معترفید با اسرائیل یکی هستید پس منتظر باشید اگر رژیم صهیونیستی متعرض ایران شود با برخورد طوفانی و براندازانه مواجه خواهید شد.آیت الله سید احمد خاتمی خطبه نخست آخرین نماز جمعه ماه شعبان را به تشریح جنبه های مختلف از دعا پرداخت و آن را از زیرمجموعه های انس با خدا توصیف کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه نخست گفت: انس با خدا یکی از اصول اخلاقی اسلام است و دعا یکی از زیرمجموعه های انس با خداست.

وی دعا را جلوه ذکر خدا خواند و سپس به تشریح بخشی از آداب دعا، شرایط استجابت و موانع استجابت دعا پرداخت.

آیت الله خاتمی گفت: دو نگاه در باب دعا وجود دارد که یکی نگاه عامیانه و ابزاری به دعاست ، به این معنا که دعا می کنیم تا حاجت بگیریم و دیگری، نگاه قرآن و روایات است که نگاه استقلالی به دعا دارد.نگاه استقلالی به دعا این معناست که دعا به صورت ذاتی مطلوب است، چه حاجتمان را بدهند چه ندهند. نگاه قرآن و روایات آن است که هم نگاه استقلالی داشته باشید و هم ابزاری که مجموع اینها توحید ناب محمدی (ص) است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با ذکر روایاتی از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (علیهم السلام ) افزود: دعا ذاتا محبوب و نفس دعا عبادت است، اما حین دعا باید فقط خدا را مد نظر داشت، زیرا دعا روح توحید ، توکل به خدا و بریدن از غیر خداست.

وی با بیان اینکه نگاه ابزاری به دعا هم در روایات مطرح است، افزود: بر این اساس گفته شده است همه چیزتان را از خدا بخواهید و این به معنای تمرین اعتقاد به توحید و ابراز عشق به ذات مقدس ربوبی است.

خطیب موقت نماز جمعه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ماه مبارک رمضان فصل دعاهای بلند است و باید به دعاهای خاص این ماه بها داد.سحرهای ماه مبارک رمضان باید دو سفره سحری داشت ، یکی سفره غذاها و دیگری سفره ادعیه و خواندن دعاهای سحر باشد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید