برگزاری نشست حقوق بشر اسلامی و محاصره غزه در نیجریه

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به مناسبت روز جهانی حقوق بشر اسلامی، نشست تخصصی حقوق بشر اسلامی و محاصره غزه روز پنج شنبه 14/5/89 برگزارشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این نشست با مشارکت کنگره حقوق مسلمانان نیجریه (MURIC) و با شرکت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تنی چند ازاساتید دانشگاه وفعالان حقوق بشر من جمله دکتر اسحاق اکینتولا مدیر کنگره دفاع از حقوق مسلمانان نیجریه در دانشگاه ایالتی لاگوس برگزار شد.

در این نشست دکتر اسحاق اکینتولا یکی از چهره های شناخته شده در فعالیت های دفاع از حقوق مسلمانان در نیجریه اظهار داشت:امروز تز و جریان اسلام هراسی در دستور کار محافل غربی با حمایت صهیونیست ها قرار گرفته و در سطح وسیعی آن را ترویج داده اند. این معضل متأسفانه حتی در کشورهای اسلامی و کشورهایی با جمعیت قابل توجه مسلمان من جمله کشورهای آفریقایی نیز رسوخ پیدا کرده است.

وی افزود:در سرزمین های اشغالی خصوصا غزه ابتدایی ترین حقوق مردم مسلمان وبی دفاع فلسطین از پیر و جوان و کودک گرفته تا زن و مرد نقض می شود و رژیم جعلی و دژخیم صهیونیستی به کاروان های کمک رسانی بشر دوستانه نیز رحم نکرده و این همه در جلوی دیدگان جهانیان و سازمان های بین المللی و مدعی حقوق بشر انجام می گیرد و آنان نیز اقدامی عملی برای محکومیت این رژیم سفاک نمی کنند.

عظیمی نصرآباد رایزن فرهنگی ایران در اظهار داشت : اسلام حقوق تمامی انسانها را محترم شمرده و بر اساس شرع اسلام کسی حق تجاوز به حقوق فردی و اجتماعی دیگران را ندارد و متجاوز می بایست محاکمه و مجازات شود.

وی افزود: متأسفانه مسلمانان با تشدد و اختلاف این فرصت را در اختیار متجاوزین به حقوق انسانی قرار داده اند تا بر آنان مسلط گردیده و در راستای کسب منافع نامشروع خود حقوق آنان را تضییع کنند. تنها راه دفاع از حقوق مسلمانان اتحاد و برابری ، اتکال به خداوند و شناخت واقعی اسلام می باشد که امیدواریم مسلمانان به خود آمده و با شناخت دوست از دشمن به این وضعیت اسف بار خاتمه دهند.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران با الهام از تعالیم انسان ساز اسلام و اصولی که از انقلاب اسلامیش نشأت گرفته است مدافع راستین حقوق مسلمانان عالم در وهله اول و حقوق انسانهای مظلوم در وهله بعد می باشد و در روز حقوق بشر اسلامی بر استمرار این هدف مقدس تأکید می ورزد.

در ادامه این نشست دکتر"عبدالکبیر پاواموله" استاد دپارتمان مطالعات اسلامی دانشگاه ایالتی لاگوس پیرامون حقوق انسان در اسلام ، دکتر "جامیو اولوواتوکی" استاد دانشکده تاریخ و مطالعات بین الملل پیرامون عدم کارایی سازمان های بین المللی مسئول در حفظ حقوق انسانها و مباحث مربوط به حقوق هسته ای ملتها و دکتر" کاظم آدگوکه" استاد دپارتمان مطالعات اسلامی و عضو کنگره دفاع از حقوق مسلمانان نیجریه پیرامون نقش قدرت های بزرگ جهانی در نقض حقوق مسلمانان به تفصیل سخن گفتند.h.z

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید