جانبازان، پیام صلح ایرانیان را به مسئولان هیروشیما ابلاغ کردند

هادی یعقوبیو مجید ملک زاده از جانبازان شیمیایی،شهریار خاطری مدیر روابط عمومی و بین الملل جمعیت مصدومین سلاحهای شیمیایی و خانم کونیکو یامامورا مادر شهید بابایی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس به منظور شرکت در شصت و پنجمین سالگرد حمله اتمی آمریکا به هیروشیما در اواخر جنگ جهانی دوم به این شهر سفر کرده بودند با آقای مائه دا رییس موزه صلح و استیو لیپر رییس بنیاد فرهنگی صلح هیروشیما دیدار و گفت و گو کردند.

آنها در دیدارهای جداگانه با مائه دا و لیپر همچنین پیام صلح و دوستی جانبازان مصدوم شیمیایی در جریان هشت سال دفاع مقدس را به آنها ابلاغ کردند.

دراین دیدارها دو طرف در زمینه توسعه ارتباطات فرهنگی دوجانبه میان قربانیان حمله اتمی نظامیان آمریکایی به شهر هیروشیما و قربانیان شیمیایی ایران در چارچوب همکاریهای بین سازمانهای مردم نهاد دو کشور گفت و گو تبادل نظر کردند.

استیو لیپر رییس بنیاد فرهنگی صلح هیروشیما که بالاترین نهاد فرهنگی این شهر محسوب می شود ضمن استقبال از توسعه ارتباطات دوجانبه از دیدار با جانبازان مصدوم شیمیایی ایران و حضور آنها در مراسم سالگرد حمله اتمی به هیروشیما ابراز خرسندی و قدردانی کرد.

لیپر،گفت: حضور جانبازان مصدوم شیمیایی ابران در کنار قربانیان حمله اتمی آمریکا به هیروشیما همزمان با شصت و پنجمین سالگرد این رخداد، می تواند پیام رساتری مبنی بر لزوم ریشه کن شدن این سلاحهای غبر انسانی به جهان، بویژه دارندگان این سلاح ها ارسال کند.

رییس موزه صلح هیروشیما نیز در دیدار با جانبازان مصدومان شیمیایی ایران ضمن قدردانی از حضور آنها در مراسم سالگرد حمله اتمی به هیروشیما، آمادگی این موزه برای هرگونه همکاری مشترک با موزه صلح تهران را اعلام کرد.

مائه دا در این دیدار همچنین ضمن استقبال از دعوت انجمن حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی و موزه صلح تهران برای برپایی نمایشگاه مشترک در تهران ، ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه مشترک در آینده نزدیک برگزار شود.

موزه صلح هیروشیما در پارک صلح این شهر و درمرکز محل انفجار بمب اتمی در سال ‪ ۱۹۴۵‬قرار گرفته و سالانه بیش از یک میلیون بازدیدکننده از سراسر دنیا دارد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید