گزارش ها

 نماینده پارلمان ایرلند با اشاره به جنایت‌های گسترده رژیم صهیونیستی در حق مردم مظلوم فلسطین در طول ۷۲ سال گذشته تصریح کرد که برقراری صلح میان یهودیان، مسلمانان و یهودیان در فلسطین در گرو نابودی رژیم آپارتاید اسرائیل است.

 

در حقیقت طرح چهار مرحله‌ای که مقام معظم رهبری قبلا اعلام کردند،‌ هنوز هم به عنوان یکی از مترقی‌ترین و بهترین طرح ها برای حل مسئله فلسطین در جهان است که می‌تواند مسئله را با یک روش منطقی در دنیا حل کند. 

واشنگتن در حالی به گفت‌وگوهای راهبردی با عراق روی آورده که شرایط کنونی عراق از نظر سیاسی، اهداف آمریکا از این مذاکرات را تأمل‌برانگیز کرده است.

عربستان سعودی از زمان آغاز تجاوزات خود در یمن هربار پس از احساس ناامنی و شکست در مواضع راهبردی و به ویژه مناطق مرزی خود در مقابل یمنی‌ها اعلام آتش‌بس و بلافاصله آن را نقض کرده است.

عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: سردار سلیمانی که قهرمان و پیشقراول جبهه مبارزه با تروریسم بود، نظریه‌ای تحت عنوان «امنیت منطقه‌ای» را مطرح کرد که بر مبنای آن برای تأمین امنیت منطقه، همه کشورهای این بخش از جهان باید امن باشند.

دومین کنفرانس بین‌المللی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با محوریت تروریسم دولتی و انتقام سخت، به همت سازمان جوانان حقوق بشر صبح امروز، سه‌شنبه اول بهمن، با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش‌‌های لانه جاسوسی آغاز شد.

دکتر معصومه رشاد استاد دانشگاه و دارای دکتری تخصصی روابط بین الملل در گفتگوی اختصاصی در خصوص پیام صحبت های مقام معظم رهبری در نمازجمعه تهران اظهارداشت: انسجام ملی عامل اساسی موفقیت در سیاست خارجی و روابط بین الملل است. 

مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز غزه 29 دی ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران ، مصاحبه اختصاصی با نخبگان جهانی از جمله پروفسور نوام چامسکی، ایلگار ابراهیم اغلو الله وردیف،دکتر هانس اوکو، خانم دکتر می الخنساء، دکتر فلیکس محمد امین، دکترهنلیتو سویلا و دکترزهیرعبد الهادی حجی المحمید  ترتیب داده است که متن مصاحبه به شرح ذیل است.

بازتاب حملات انتقام جویانه و قدرتمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه آمریکا و حمله موشکی ایران به مهمترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق در واکنش به ترور سردار سلیمانی امروز در صدر اخبار رسانه‌های جمهوری آذربایجان قرار داشت.

 

رییس دانشکده علوم تربیتی دانشگاه شیراز که یکی از دوستان و همرزمان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس بود، شنبه با چشمانی اشک‌بار و تالمات روحی بسیار در گفت و گو با خبرنگاران به بیان برخی ویژگی‌های شخصیتی و خاطراتی از این سردار رشید اسلام پرداخت.

صفحه‌ها

اشتراک در گزارش ها