گزارش ها

پس از قریب ۳ دهه اختلاف بین گروه‌های فلسطینی حالا قرار است آنها گردهم آمده، توافقی را برای اجرای انتخابات ۳ گانه فلسطین امضا کنند؛ اتفاقی که طی تاریخ اشغال فلسطین رخ نداده است.

دکتر خالد محمد سید(فعالان سیاسی و ضد آپارتاید در آفریقای جنوبی و نماینده پارلمان این کشور) در کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت به معرفی نظام های مبتنی بر انجام، نهادینه سازی و نیز ایجاد یک گفتمان روشمند جدید برای خلق یک فرصت صلح جهانی عادلانه پرداخت.

دکتر ایلگار ابراهیم اغلو الله وردیف (رئیس مرکز دفاع از حقوق بومی و آزادی بیان و سردبیر روزنامه دیرلرو) درراستای کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت  مصاحبه اختصاصی ترتیب داده شده که به متن مصاحبه به شرح ذیل می باشد.

 عضو مجمع جهانی صلح اسلامی، تحریم کشورها در شرایط کرونا و تعرض به هواپیمای ایرانی در سوریه را نقض حقوق بشر دانست و گفت: جامعه جهانی باید در قبال رفتارهای آمریکا واکنش نشان داده و این کشور را به انجام وظایف خود در قبال رعایت حقوق بشر وادار کند.

 

 بدهی ۹ میلیاردی کره جنوبی به ایران ناشی از رویکرد ایالات متحده آمریکا در جهت تضعیف مالی و اقتصادی ایران می باشد.

كتاب امنيت در منطقه آشوب‌زده توسط زهره پوستين‌چي و ابراهيم متقي تنظيم  و توسط افسانه رشاد معرفی شده است. افراد ياد شده در يك دهه گذشته بخش عمده‌اي از فعاليت‌هاي پژوهشي خود را در حوزه‌هاي راهبردي و امنيت منطقه‌اي تخصيص داده‌اند.

چهارمین همایش مجازی حقوق بشر آمریکایی روز شنبه   14تیر ماه 1399ساعت 18 به وقت تهران به همت مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد.

حقوق بشر از مباحث اساسی در جامعه بشری و عرصه بین المللی که در پی حفظ کرامت انسانی ومولفه ها و ارزش های انسانی است چگونه می توان رویکرد های منافع جویانه و سلطه طلبانه ایالات متحده امریکا را که ازریشه های امپریالیستی الهام گرفته است سازگار باشد.

همایش مجازی (وبینار):آپارتاید؛ آمریکا و صهیونیزمروز دوشنبه  2 تیر ماه 1399ساعت 20 به وقت تهران به همت مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد.

اتحادیه اروپا سال‌ها بر روی طرحی هزینه کرده است که اشغالگران آن را به یکباره می‌خواهند به دور بیندازند، لذا تا زمانی که از رژیم صهیونیستی در مقابل هزینه‌هایشان ما به ازایی دریافت نکنند این اختلاف ادامه خواهد یافت.

صفحه‌ها

اشتراک در گزارش ها