گزارش ها

داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت  14 مرداد روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در گفتگو ویژه گفت:حقوق بشر و کرامت انسانی با موازین الهی، از موضوعاتی است که همه انسان های آزاداندیش و پاک فطرت برای تعالی جامعه انسانی خواهان آن هستند، اگر چه به جهت تفاسیر مغرضانه و عدم نگاه جامع به تمامی انسان ها با نواقص فراوانی روبرو است که از آن جمله عدم توجه نگاه جامع اسلامی به حقوق انسان ها است و گاهی نیز حقوق بشر ابزار اهداف غیرانسانی کشورهای استعماری قرار می گیرد.

در ایام عید مبعث رسول مکرم اسلام (ص) و در آستانه برگزاری کنفرانس «دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص)» باآقای دکتر داود عامری، دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی و دبیر کنفرانس، در خصوص کنفرانس، اهداف، و برنامه‌های آن گفت‌وگویی انجام دادیم.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی درباره برگزاری کنفرانس بین‌المللی دیپلماسی اسلامی، گفت: سعی می‌کنیم در فرایندی علمی و فرهنگی دستاوردهای این کنفرانس تبیین و معرفی کنیم و گامی در جهت تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و حرکت در مسیر تمدن نوین اسلامی برداریم و این یک هدف بشر دوستانه جهانی است.

در یک اقدام ابتکاری وبینار «صلح عادلانه، گفتمان مشترک جهانی» روز22 مهرماه با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس و مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد.

کنفرانس بین‌المللی “ائتلاف سازمانهای مردم‌نهاد برای صلح و عدالت و همگرایی ملل” در روز اول با حضور اندیشمندان و فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار شد .

رویارویی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر، فیس بوک و اسنپ چت به یکی از موضوعات قابل توجه و چالشی در حوزه ارتباطات بین الملل و شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.بسته شدن حساب کاربری توئیتر دونالد ترامپ در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۹ دی ۹۹)  به دلیل ایجاد و گسترش نفرت و تحریک به خشونت، یک تحول جدید در روند قدرت نمایی و فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی است و توئیتر این مهم را به اسم خود رقم زد و سپس شرکت های فیس بوک و اسنپ چت نیز اقدامات مشابهی اعمال نمودند و دست‌کم تا پایان مراسم تحلیف و انتقال قدرت به جو بایدن حساب کاربری ترامپ را بستند.آیا اقدام شبکه های اجتماعی مبتنی

دیده بان حقوق بشر سوریه از بازگشت داعش به بادیه حماة خبر داده و اعلام کرد که این گروه کنترل مناطقی را در دست گرفته است.

 دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی شد، داعش از روز جمعه حملاتی را به پایگاه‌های نظام سوریه در حومه حماة انجام داد.

در مقابل ارتش سوریه و جنگنده‌های روسیه نیز حملاتی را علیه تروریست‌های داعش آغاز کردند و درگیری‌ها میان دو طرف همچنان ادامه دارد.

دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی شد داعش کنترل دو منطقه الشاکوزیه و الرهجان در حومه شرقی حماة را در دست گرفته است.

به گزارش مجمع جهنی صلح اسلامی منابع ویژه گفتند، پس از سفر هیئت مصری به طرابلس در ۲۷ دسامبر به ریاست معاون رئیس سرویس اطلاعات مصر، تماس‌های مکرری میان مقامات امنیتی و اطلاعاتی آنکارا و قاهره برقرار شد و در این تماس‌ها شاید برای نخستین بار دو طرف درباره برخی از پرونده‌های منطقه و در راس آنها پرونده لیبی هماهنگی‌ها و توافق اصولی داشتند.

به گفته منابع مذکور، این تماس‌ها و هماهنگی‌های مصر و ترکیه طرف اماراتی را خشمگین کرد و ماهیت و دلایل این تماس‌ها و هماهنگی‌ها محل بحث مقامات ابوظبی و قاهره قرار گرفت.

به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم نخستین محموله از سوی کارخانه «طرة» متعلق به شهرک‌نشینان در شهرک «بساغوت» در نزدیکی رام‌الله که تولیداتی نظیر روغن زیتون، عسل و مشروبات الکلی دارد، به امارات صادر شد.

در این روزنامه تاکید شده است که روند بازاریابی اینگونه محصولات برای تجار و کشورهای خارجی مقیم دبی از صبح امروز (یکشنبه) آغاز شده است و یوسی دغان، رئیس شورای شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری در بسته بندی این محموله‌ها مشارکت داشت که پیشتر اقدام به امضای توافقنامه‌های صادرات تولیدات شهرک‌نشینان صهیونیستی به امارات کرده بود.

جبران باسیل، رئیس جریان آزاد ملی در این نشست خبری گفت، نظام سیاسی لبنان مقدس نیست و قابل توسعه است، نظام مالی این کشور نیز وحی منزل نیست و می‌توان آن را از وام گیری با بهره بالا به سرمایه گذاری با بهره کم تغییر داد، اقتصاد رانتی کشور قطع مسلم نیست و می‌توان آن را به تولید تبدیل کرد. اقتصاد لبنان کوچک است و به محض اینکه دو گزینه سلامت و اعتماد به آن بازگردد، به حرکت درمی‌آید.

وی ابراز امیدواری کرد که با مبارزه با فساد و انجام اصلاحات و نیز توقف محاصره بین‌المللی اعتماد مجددا میان دولت و مردم حاکم شود.

صفحه‌ها

اشتراک در گزارش ها