گامهاي موثر علماي بيداري اسلامي براي مقابله با تروريسم

گروهی از علمای جهان اسلام از 50 کشور عربی و اسلامی در ششمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در تهران شرکت کردند. در این نشست مهمترین مسایلی که جهان اسلام با آنها روبروست مورد بررسی قرار گرفت و بر توجه به مسایل اساسی جهان اسلام بویژه موضوع فلسطین و نقش علماء در مقابله با تکفیری ها تاکید شد.
علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سه سال از آغاز به کار مجمع جهانی بیداری اسلامی می گذرد و ما در صددیم علما و مقامات کشورهای اسلامی را در رابطه با توطئه های دشمنان که در اقدامات تکفیری ها و تندروها متمرکز شده تا ما را از موضوع اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین دور کند،هوشیار کنیم. ما تا زمانی که وحدتمان را حفظ کنیم، این توطئه ها به بار نخواهد نشست.
المنار افزود: توسعه تفکر اسلامی و دور کردن هرگونه شبهه از آن، نشر اسلام اصیل در میان ملت ها بر اساس شیوه ای یکسان که همه مذاهب اسلامی بر آن اتفاق نظر داشته باشند، از جمله راه های حمایت از اسلام محمدی(ص) و وحدت پیروان آن عنوان شد.
شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل جنبش حزب الله لبنان گفت: امروز مشکل بزرگ، انحرافی است که مدعیان پیروی از اسلام دچار آن شده اند و با تکفیر، چهره زیبای اسلام را خدشه دار می کنند، هدف از این نشست گام برداشتن در مسیر بیداری و وحدت مسلمانان است.
شیخ عدنان الجنید رییس مجمع تصوف یمن هم تفکر وهابی تکفیری را علت اصلی جنگ در منطقه عنوان کرد و گفت: در جهان اسلام هیچ فتنه ای رخ نمی دهد مگر اینکه تکفیریها دلیل آن باشند.
ابراهیم الجعفری نخست وزیر سابق عراق گفت: شاهد تحولات زیادی در منطقه هستیم و باید با عقلانیت گام بر داشته، نقشه جدیدی برای منطقه ترسیم کنیم.
خبرنگار المنار در پایان افزود: علمای بیداری اسلامی طرح های زیادی برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی که چهره اسلام اصیل را خدشه دار می کند، ارایه دادند و از مسلمانان خواستند که وحدت خود را تحکیم کنند.

نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید