ائتلاف علمای دینی علیه تبلیغات ضداسلامی در پنسیلوانیا

در یک همایش همبستگی، علمای دینی و مقامات سیاسی در مسجد «الله» شهر «ایست مونت ایری» ایالت پنسیلوانیا گرد هم آمدند و نصب تبلیغات ضداسلامی بر روی اتوبوس‌های شهری را محکوم کردند.
این گردهمایی اعتراض‌آمیز در پی صدور مجوز نصب تبلیغات ضداسلامی بر روی اتوبوس‌های ایالت پنسیلوانیا از سوی یک قاضی فدرال، برگزار شد.
نانسی کریمر، از کالج یهودی شهر «وینکوت» پنسیلوانیا در این گردهمایی گفت: «جوامع دینی باید در کنار هم بایستند ... وقتی چنین تبلیغاتی بر روی اتوبوس‌ها نصب می‌شوند، همه ما سقوط می‌کنیم. هر یک از ما که شهروند این شهر هستیم به خاطر داشتن چنین تبلیغات نفرت‌انگیزی بر روی اتوبوس‌ها دچار سقوط شده‌ایم».
این تبلیغات به هزینه گروه اسلام‌ستیز «دفاع از آزادی آمریکایی» که سرپرستی آن را پاملا گلر، صهیونیست اسلام‌ستیز بر عهده دارد، بر روی اتوبوس‌ها نصب شده است.
در این تبلیغات عکس هیتلر به همراه یک مسلمان کشیده و ادعا شده که نفرت مسلمانان از یهودی‌ها در قرآن آمده است! همچنین ادعا شده که دو سوم کمک‌های آمریکا صرف کشورهای اسلامی می‌شود!
این تبلیغات با وجود مخالفت سازمان حمل و نقل جنوب شرق پنسیلوانیا بر روی اتوبوس‌ها نصب شده است.
در این همایش نمایندگانی از جوامع یهودی، مسیحی و مسلمان پنسیلوانیا سخنرانی و ضمن حمایت از موضع سازمان حمل و نقل، اعتراض خود را نسبت به این تبلیغات ابراز کردند.
محمد عبدالعلیم، روحانی مسجد الله نیز در این گردهمایی گفت: «ما می‌خواهیم به مردم نشان دهیم که وقتی کسی می‌گوید قرآن مروج نفرت است، کاملاًً واضح است که قرآن را نمی‌شناسد».

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید