بررسی فجایع میانمار در دادگاه لاهه

شبکه مدافعان حقوق بشر مصر خواهان بررسی جرایم مربوط به مسلمانان میانمار توسط دادستان عمومی دادگاه جنایی بین‌المللی لاهه شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الیوم السابع، شبکه حقوقی مذکور از دادستان دادگاه لاهه خواست تا به بررسی جرایم کشتارهای جمعی و ضد بشری که ماه‌هاست روزانه علیه مسلمانان صورت  می‌گیرد بپردازد.

یوسف عبدالخالق، رییس این موسسه از بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد خواست همانطور که خود شخصا در بررسی جرایم ضدبشری جنوب سودان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی دخالت کرده است، در مسایل و جرایم مربوط به مسلمانان میانمار نیز دخالت کرده و به دولت این کشور اعتراض کند.

نجلاء الشربینی، دبیر کل اجرایی شبکه حقوقی از ناوی بیلای کمیسر حقوق بشر سازمان ملل خواست تا انجمن تحقیقاتی بین‌المللی تشکیل داده، تا حقیقت نسل‌کشی علیه مسلمانان میانمار را ثابت کرده و پرونده تعرض به حقوق بشر مسلمانان میانمار را به شورای حقوق بشر و دادگاه لاهه ارسال نماید تا این دادگاه به جرایم صورت گرفته در  این کشور رسیدگی کند.

شبکه مدافعان حقوق بشر در بیانیه‌ای که به این منظور صادر کرد خواهان برگزاری جلسه فوق العاده در شورای بین‌المللی حقوق بشر شده که در آن اوضاع ضد‌انسانی که مسلمانان از آن ها رنج می‌برند مورد بررسی قرار گیرد.

در پایان بیانیه از جامعه بین‌المللی خواسته شده بود همان‌طور که در بسیاری از مسایل، معیارهای مربوط به حقوق بشر درمورد سایر اقلیت‌های دینی مورد توجه و تاکید قرار می‌گیرد و حمایت می‌شود از مسلمانان  نیز غافل نشده و از آنان در برابر تعرض‌های مختلف حمایت شود.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید