آفریقا و خاورمیانه قربانیان اصلی تروریسم

مرکز تحقیقاتی و پژوهشی 'جینز' با انتشار گزارشی اعلام کرد در سال گذشته میلادی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا قربانیان اصلی حوادث تروریستی بوده اند.

نشریه فرانسوی زبان 'لا کروا' در تازه ترین شماره خود نوشت: در سال 2015 میلادی 18 هزار و 987 حادثه تروریستی و شورش در سراسر جهان گزارش شده است که براثر آن 29 هزار و 424 تن کشته و 36 هزار و 839 تن دیگر مجروح شده اند.
بنابرگزارش موسسه 'جینز' در این حوادث همچنین 43 هزار و 523 تن از عوامل تروریستی نیز به هلاکت رسیده اند.
این موسسه تحقیقاتی با بررسی این حوادث تصریح کرد که عمده ترین اقدامات تروریستی درسال گذشته میلادی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا روی داده است.
براساس این آمار، در مدت زمان یاد شده منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در مجموع 11 هزار و 284 حادثه تروریستی روی داده که براثر آن 18 هزار و 424 تن کشته شده اند.
همچنین در همین مدت در آسیا 3 هزار و 884 حمله تروریستی گزارش شده که 4 هزار و 248 کشته برجای گذاشته است.
این در حالی است که در اروپا در سال 2015 میلادی یکهزار و 906 حادثه تروریستی به وقوع پیوسته که 995 کشته داشته است.
موسسه تحیقیقاتی 'جینز' با بررسی این داده های آماری نتیجه گیری کرد که در سال گذشته میلادی خاورمیانه و شمال آفریقا قربانیان اصلی حوادث تروریستی بوده اند و آسیا و اروپا نیز به لحاظ حوادث تروریستی به ترتیب در ردیف دوم و سوم قرار دارند.
این گزارش می افزاید که اکثر حوادث و اقدامات تروریستی در سه کشور سوریه، عراق و افغانستان روی داده است و اوکراین به لحاظ حوادث تروریستی در ردیف چهارم قرار دارد.
در این گزارش به رغم ذکر نام هند، پاکستان و یمن در زمره کشورهایی که در آنها حوادث تروریستی روی می دهد به میزان آمار این حوادث اشاره ای نشده است.
در تحقیقات موسسه پژوهشی 'جینز' از گروه تروریستی تکفیری داعش به عنوان اصلی ترین گروه تروریستی در جهان نام برده شده است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید