بی توجهی به آرمان فلسطین، بی توجهی به اصل ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم است

"دکتر سید محمد حسینی" وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرگزاری قدس (قدسنا) در خصوص جایگاه و اهمیت مسئله فلسطین در آرا و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) گفت: مسئله فلسطین از آغاز نهضت امام خمینی (ره) مطرح شده است، یعنی هم زمان که حضرت امام (ره) علیه شاه موضع می گرفتند علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا هم موضع داشتند و این مسائل را جدا از هم نمی دانستند.

وی در ادامه افزود: از سال 1948که این رژیم نامشروع با حمایت و پشتیبانی بریتانیا نطفه نامشروع اش در منطقه شکل گرفت، با ظلم و جنایت فلسطینی ها را از وطن خودشان آواره کرده و با نسل کشی، بسیاری از آنها را به شهادت رساند. لذا ما نمی توانیم نسبت به ظلم و جنایت بزرگ تاریخی که در منطقه نسبت به انسانیت و برادران و خواهران مسلمانمان صورت گرفته است بی تفاوت باشیم.

دکتر حسینی در ادامه با اشاره به اختلافات و درگیری هایی که در جهان اسلام بین مسلمانان وجود دارد تصریح کرد: مسائل و اختلافاتی که در منطقه بوجود آمده است به این علت است که جناح بندی ها تغییر کرده تا امت واحد اسلامی بوجود نیاید و دشمن اصلی منطقه یعنی رژیم اشغالگر قدس به باد فراموشی و حاشیه رانده شود.

وی گفت: رژیم اشغالگر قدس در پی آن است تا مسلمانان با یکدیگر درگیر باشند تا صهیونیست ها با خیال راحت به برنامه ها و اهداف پلید خودشان در منطقه ادامه دهند .

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بی تفاوتی نسبت به آرمان فلسطین، یعنی بی توجهی به آرمان ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم، بنابراین ما نمی توانیم در سیاست خارجی خودمان نسبت به این مسئله بی اعتنا و بی تفاوت باشیم. مردم مسلمان و انقلابی ایران همیشه از آرمان فلسطین به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام یاد کرده و آن را دنبال خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به آموزش و تقویت گروه های تکفیری - تروریستی در منطقه توسط رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: در حال حاضر روابطی که برخی از رژیم های وابسته عربی با صهیونیست ها دارند کاملا برهمگان آشکار شده و در همین درگیری هایی که در سوریه و لبنان و عراق شکل گرفته است کاملا این مسئله محرز است.

دکتر حسینی در ادامه با طرح این سوال اساسی که چرا گروه تکفیری - تروریستی با صهیونیست ها هیچ گونه دشمنی ندارند تاکید کرد: اگر واقعا این گروه های تکفیری - وهابی مسئله شان  دین اسلام بوده است هیچ وقت مسلمان کشی و برادر کشی نمی کردند و به سراغ دشمن اصلی مسلمانان یعنی رژیم صهیونیستی می رفتند ولی چون همگی در یک یک جبهه و مسیر مشترک و مزدور امریکا  هستند از  یکدیگر حمایت می کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید