روز قدس کلید برقراری صلح در خاورمیانه و جهان

روز قدس به ما یادآوری می کند که آزادی فلسطین هنوز به سرانجام نرسیده و مسلمانان باید با اتحاد بیشتر جهت تحقق اهداف امام خمینی (ره) گام بردارند.

پروفسور "کوین برت "، پژوهشگر و تحلیلگر سرشناس آمریکایی در آستانه سی و هشتمین سال برگزاری روز جهانی قدس، در گفتگوی در مورد تاثیر روز جهانی قدس درسایه تحولات کنونی منطقه گفت: باید خاطرنشان کرد که روز قدس به ما یادآوری می کند که آزادی فلسطین تنها موضوعی است که بیشترین وحدت را میان مسلمانان دنیا ایجاد می کند و از طرفی دیگر، روز قدس کلید برقراری صلح در خاورمیانه و جهان نیز است.

وی در ادامه از امام خمینی (ره) به عنوان رهبری دور اندیش که اصول واقعی اسلامی حمایت از عدالت و مبارزه علیه ستمگری را در خود داشت یاد کرد و در مورد تبلور آزادی خواهی امام خمینی در روز جهانی قدس گفت: امام خمینی حامی اتحاد اسلامی و مقاومت اسلامی علیه امپریالیسم و صهیونیسم بودند. روز قدس به یاد می آورد که کار ایشان هنوز تکمیل نشده است و اتحاد و وحدت سیاسی میان مسلمانان برای آرمان عدالت و مقاومت علیه ظلم و ستم هنوز می بایست ادامه داشته باشد.

پروفسور برت همچنین تاکید کرد: در این زمینه، آزادی فلسطین نیز هنوز به سرانجام نرسیده است. به همین ترتیب هرسال، در آخرین جمعه ماه رمضان، روز قدس به یاد مسلمانان و مردم جهان می اندازد که باید خودمان را به این اهداف نجیب و شریف اختصاص دهیم و برای تحقق آن بکوشیم.

وی به شخصیت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: "در زمانه ایی که اکثریت رهبران دنیا، اسیر نظم نوین جهانی بانکداری صهیونیستی هستند و در ظلم و ستم بر مردم خودشان و همچنین مردم دنیا تبانی می کنند، رهبری جمهوری اسلامی ایران یک استثنا و الهام دهنده است."

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید