غزه برای غرب از اولویت پایینی برخوردار است

 درحالی که پس از حملات تروریست ها در فرانسه، کل کشورهای غربی درگیر بحث در مورد چگونگی جلوگیری از هرگونه حملات تروریستی آینده هستند، غزه در رده های پایین اولویت برای آنها قرار گرفته است.

"دکتر آدریان کریگ" نویسنده و تاریخ دان سوئیسی که در آمریکا فعالیت می کند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری قدس (قدسنا) با اشاره به گذشت دو سال از جنگ 51 روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه و همچنین حملات اخیر گروه تروریستی داعش در نیس فرانسه گفت: " درحالی که پس از حملات تروریست ها در نیس، کل کشورهای غربی درگیر بحث در مورد چگونگی جلوگیری از هرگونه حملات تروریستی آینده هستند، غزه در رده های پایین اولویت آنها قرار گرفته است."

وی در ادامه افزود: "بهترین راه برای غزه در مورد دریافت حمایت های غربی، گفتمان مدوام در مورد حملات و استعمارگری اسرائیل در کرانه باختری و نوار غزه است. استفاده مداوم از واژه استعمارگری، تاثیر فراوانی در غرب دارد. فلسطینیان باید مراسم های خاکسپاری پرشکوه برگزار کنند که کسی نتواند آن را نادیده بگیرد."

این شخصیت آمریکایی همچنین خاطرنشان کرد: "زنان فلسطینی باید در این راه نقش بیشتری از خود نشان دهند، باید به بحران آبی که از اقدامات اسرائیل ناشی شده است نیز اشاره کرد. همچنین راهپیمایی قربانیان و مجروحان ناشی از حملات اسرائیلی نیز می تواند راه حل خوبی برای جذب توجهات غرب باشد."

کریگ در بخش دیگر با اشاره به توافق عادی سازی روابط که اخیرا میان ترکیه و رژیم صهیونیستی به امضا رسیده است تاکید کرد: "بسیاری از ترک های جدید در ارتش ترکیه، یهودی هستند. با این حال با توجه به تحولات اخیر ترکیه، صحبت از روابط ترکیه و اسرائیل بسیار دشوار است. به نظر من باید برای صحبت درباره این موضوع تا ثبات یافتن شرایط ترکیه صبر کرد."

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید