گزارش سازمان ملل از نقض حقوق فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی

دفتر هماهنگی امور انسان‌دوستانه سازمان ملل (اوچا) در گزارشی اعلام کرد رژیم صهیونیستی در ابتدای سال جاری میلادی 60 فلسطینی از جمله 16 کودک را به شهادت رسانده و 100 عملیات بازرسی اجرا کرده که طی آن ده‌ها تن بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری وفا، اوچا ضمن اشاره به کشته شدن 60 فلسطینی از جمله 16 کودک اوایل سال جاری میلادی به دست سربازان اسرائیلی و اجرای 100 عملیات بازرسی و بازداشت ده‌ها فلسطینی در جریان آنها اعلام کرد تعداد خانه‌هایی که نیروهای امنیتی اسرائیل در سال جاری میلادی در شهر قدس تخریب کرده‌اند نسبت به دوره مشابه سال قبل 40 درصد افزایش داشته است.

در این گزارش که به حوادث بازه زمانی 26 ژوئیه تا اول اوت جاری مربوط است،‌ ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به استفاده افراطی از قدرت و هدف قرار دادن فلسطینی‌ها توسط سربازان اسرئیلی بدون محاکمه، آمده است اشغالگران در ایست بازرسی "حواره" واقع در جنوب شهر نابلس یک فلسطینی 31 ساله را کشته و یک زن 21 ساله را زخمی کرده و مدعی شدند آنها قصد حمله به سربازان اسرائیلی را داشته‌اند.

همچنین در این گزارش به ترور یک فلسطینی 29 ساله در قالب عملیات بازرسی  در شهرک "صوریف" واقع در شمال شهر الخلیل اشاره شده و آمده است، در عملیات تخریب یک خانه سه طبقه با بلدوزر که این شهروند در آنجا حضور داشت، سه خانواده فلسطینی شامل هشت تن از جمله سه کودک آواره شدند. علاوه بر این در جریان این تخریب پنج فلسطینی دیگر از جمله دو کودک زخمی و شش تن دیگر از جمله یک زن بازداشت شدند.

طبق گزارش سازمان ملل سربازان اسرائیلی 67 فلسطینی از جمله 14 کودک را در عملیات‌های مختلف در شهرهای فلسطینی از جمله دو مورد در نزدیکی دیوار حائل در غزه و تظاهراتی در شهرک ابودیس در نزدیکی قدس زخمی کردند. این تظاهرات در حمایت از اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی برگزار شده بود.

همچنین سربازان اسرائیلی به سمت کشاورزان و ماهی‌گیران فلسطینی تیراندازی و هشت تن از آنان را بازداشت و قایق‌هایشان را مصادره کردند.

براساس این گزارش سربازان اسرائیلی در هفته گذشته 20 ساختمان در شهر قدس شرقی را به بهانه نداشتن مجوز تخریب کرده و باعث آوارگی 17 تن شدند.

در گزارش مذکور آمده است، بزرگ‌ترین عملیات تخریب منازل فلسطینی‌ها در تاریخ 26 ژوئیه گذشته در روستای قلندیا در شمال قدس با تخریب 15 خانه که یکی از آنها دارای سکنه بود،‌ صورت گرفت و به این ترتیب تعداد خانه‌هایی که از ابتدای سا ل2016 در قدس شرقی تخریب شد به 114 مورد رسید که این عدد نسبت به دوره مشابه سال 2015، 40 درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش مذکور، هیچ مورد تخریبی در منطقه "ج" در هفته گذشته ثبت نشده است اما نیروهای اسرائیلی دستوراتی مبنی بر لزوم بیرون کردن فلسطینی‌ها از این منطقه و توقف ساخت‌وسازها به بهانه نداشتن مجوز صادر کردند و لازم به ذکر است که اخذ این مدارک تقریبا غیر ممکن است.

این دستورات شامل شش ساختمان از جمله دو چاه و یک مسیر کشاورزی در روستای قصره واقع در جنوب نابلس بود. این دو منطقه از سوی برخی طرف‌های بین المللی حمایت مالی می‌شدند.

همچنین دستور تخلیه سه قطعه زمین که به تازگی مسکونی شده بودند، ‌صادر شد.

علاوه بر اینها شهرک‌نشین‌های افراطی در هفته‌ای که گذشت بطری‌های شیشه‌ای را به سمت خودروهای فلسطینی در نزدیکی شهرک ارئیل پرتاب کردند که منجر به زخمی شدن یک فلسطینی 20 ساله شد.

در این گزارش به ادامه مسدود بودن  گذرگاه رفح توسط مسئولان مصری در هر دو مسیر رفت و برگشت اشاره شده و آمده است، این گذرگاه از ابتدای سال 2016 تنها 14 روز باز بوده است این درحالی است که بیش از 30 هزار نفر برای عبور از آن درخواست داده و منتظر بازگشایی گذرگاه هستند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید