جامعه بین الملل مقصر در جنایت سعودی ها

 نصیر العمری، نویسنده آمریکایی تصریح کرد جامعه بین المللی در استمرار جنایتهای سعودی در یمن مقصر است.
نصیر العمری از نیویورک در گفتگو با پرس تی وی گفت:«حملات عربستان سعودی به یمن و کشتار غیرنظامیان در این کشور ادامه دارد بطوریکه حملات اخیر در یمن  به روشنی موید همین مسئله است. البته این رفتار رژیم سعودی مسبوق به سابقه و الگویی از عملکرد آن برای نیل به اهداف نظامی و سیاسی است. رژیم سعودی حاضر است برای رسیدن به اهداف خودش، کودکان را نیز هدف حملات قرار دهد. حتی سازمان ملل متحد به صراحت در این خصوص سخن گفته است. رژیم سعودی با اقداماتش کوشیده است مانع از آن شود که جامعه بین المللی، نگاه دقیق تری به تاکتیک هایی بیندازد که رژیم سعودی برای نیل به اهداف خودش از آنها بهره می گیرد. سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی به علت استمرار جنایتهای سعودی در یمن، مقصر هستند.»
وی در ادامه افزود:«دولت ایالات متحده نیز به جنایتهای سعودی در یمن، بی توجه است و از آن چشم پوشی می کند. در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز هیچ سخنی از عربستان سعودی و جنایتهای آن در یمن به میان نمی آید و اینکه  عربستان سعودی در بروز هرج و مرج و آشفتگی در یمن و منطقه خاورمیانه(غرب آسیا) چه نقشی ایفا کرده است. رسانه ها نیز به این مسائل بی توجه هستند و چشم خود را به روی آن بسته اند. شرکتهای بزرگ سازنده تسلیحات نیز از تهاجم سعودی به یمن سود می برند و همین مسئله نیز در سکوت دولت و رسانه های آمریکا درباره جنایتهای سعودی دخیل است. میلیاردها دلار از دلارهای نفتی عربستان سعودی برای خرید تسلیحات از انگلیس و ایالات متحده هزینه می شود و تاوان این روند را مردم بینوای یمن می پردازند.»
وی گفت:«درباره روند مذاکرات یمن نیز باید به نکاتی توجه داشت.عناصر پشت پرده می خواهند خواسته های خود را بر روند سیاسی یمن تحمیل کنند. آنها می خواهند خواسته های خود را به حوثی ها و نیروهای علی عبدالله صالح تحمیل کنند که در یمن از محبوبیت برخوردارند. اما مردم یمن حاضر نیستند سلاح خود را کنار بگذارند و منتظر بمانند تا سعودی ها در حق آنها ظلم روا بدارند. کل روند مذاکرات با مشکل مواجه است. مداخله عربستان سعودی در یمن اشتباه بوده و محکوم به شکست است زیرا مردم یمن حاضر نیستند مداخله سعودی ها را در کشورشان بپذیرند.»

نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید