بیش از یک میلیون کودک یمنی با گرسنگی شدید روبرو هستند

 نهادهای کمک رسان سازمان ملل هشدار دادند که حدود ۱.۵ میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه و گرسنگی رنج می‌برند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که تجاوز نظامی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن همچنان ادامه دارد، نهادهای کمک رسان سازمان ملل در گزارشی اعلام کردند که بیش از 1.5 میلیون کودک یمنی با سوء تغذیه و گرسنگی شدید روبرو هستند و نیمی از جمعیت این کشور نیز در فقر زندگی می کنند.

آژانس کودکان سازمان ملل یونیسف در گزارشی اعلام کرد: تجاوز 18 ماهه ائتلاف سعودی به یمن بیش از 370هزار کودک را با خطر گرسنگی و سوء تغذیه شدید مواجه کرده است، شرایطی که نیاز به رسیدگی فوری دارد تا مانع از مرگ کودکان یمنی شود.

سخنگوی برنامه جهانی غذا نیز تاکید کرد: واقعا شرایط میدانی بسیار بدی در یمن وجود دارد. زمانی که مادرانی را می بینید که غذای کافی برای سیر کردن کودکان ندارند، این صحنه‌ها تنها قلب را می شکند. دیدن این صحنه‌ها در قرن 21 واقعا شوک آور و وحشتناک است.

این گزارش افزود: در مجموع نیمی از کودکان یمنی با کوتاهی قد و عدم رشد مناسب روبرو هستند.

بر اساس آمارهای سازمان ملل، بیش از 7میلیون نفر در یمن به شدت به کمک‌های غذایی نیاز دارند. حتی قبل از تجاوز نظامی رژیم ریاض، یمن یکی از بالاترین نرخ سوء تغذیه در جهان را داشته است.

برنامه جهانی غذا خواستار 257میلیون دلار منابع مالی برای تامین کمک غذایی به مردم یمن تا مارس سال آینده شده است.

بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از 7000 نفر که اکثر آنها غیر نظامی بوده اند، از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن در مارس 2015 میلادی تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید