درخواست حامیان تروریست ها از سازمان ملل برای برگزاری نشست درباره حلب

 عربستان، قطر، امارات و ترکیه که از حامیان گروه های تروریستی در منطقه هستند، خواستار برگزاری نشست فوق العاده مجمع عمومی سازمان ملل برای بررسی اوضاع سوریه به ویژه شهر حلب شدند.

شکست سنگین گروه های تروریستی در حلب در روزهای اخیر و نجات دهها هزار نفر از شهروندان این شهر از دست تروریست ها و آزادسازی بخش های زیادی از شرق حلب از دست تروریست های تکفیری موجب نگرانی حامیان منطقه ای و بین المللی تروریست ها در سوریه شده به حدی که شماری از کشورهای منطقه به منظور نجات باقی مانده تروریست ها در حلب خواستار نشست فوری سازمان ملل شده اند.
به گزارش اسکای نیوز عربی، عربستان، قطر، امارات و ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کردند: برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد درخصوص حلب پس از ناتوانی شورای امنیت به دلیل نداشتن اجماع، لازم است؛ اوضاع در سوریه خطرناک است و به دلیل تشدید درگیری‌ها در حلب و پیامدهای ویرانگر آن علیه غیرنظامیان، مجمع عمومی باید وارد عمل شود.
این چهار کشور منطقه ای حامی گروه های تروریستی که سال هاست جنایات تروریست ها در سوریه و عراق را نادیده گرفته اند، ادعا کرده اند: در حملاتی که غیرنظامیان در سوریه هدف قرار می‌گیرند، نقض قوانین انسانی و بین المللی صورت می گیرد و جنایت جنگی محسوب می شود.
شورای امنیت قرار است فردا (دوشنبه) جلسه‌ای را برای رأی گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه مصر و نیوزیلند و اسپانیا درخصوص اجرای آتش‌بس در حلب به مدت یک هفته و ورود فوری کمک‌های بشردوستانه برگزار کند.
شهر مهم حلب در شمال سوریه از اواسط سال 2012 میلادی در نتیجه جنگی که گروه های مخالف و تروریستی در سوریه به راه انداختند، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد که به ترتیب در کنترل مخالفان و دولت سوریه قرار داشت.
در روزهای اخیر نیروهای ارتش سوریه و مقاومت اسلامی موفق شدند مناطق زیادی را در شرق حلب از تصرف تروریست های تکفیری آزاد کنند به حدی که با آزادسازی منطقه طریق الباب توسط نیروهای سوری، ناظر حقوق بشر سوریه مساحت مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در حلب را 60 درصد اعلام کرد.
بر اساس اعلام این گروه، دهها خانواده دیگر سوری نیز به جمع بیش از 50 هزار نفری که پیشتر از شرق حلب از دست تروریست ها گریخته و به مناطق تحت کنترل دولت سوریه رفته بودند، پیوستند.
بنا بر آمار صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) از این تعداد حدود 20 هزار نفرشان کودک هستند.
یونیسف با اشاره به نزدیک بودن فصل زمستان و شرایط نامساعد در حلب، بر ارائه کمک به این کودکان و خانواده های آن ها تاکید کرد.
تلاش کشورهای همسو با عربستان که از تروریست ها در شرق حلب حمایت می کنند برای حمله به ارتش سوریه و همپیمان آن که پیش روی های چشم گیری در شرق حلب داشته اند در حالی است که ارتش سوریه دیروز (شنبه) از ساکنان مناطق شمال شرق حلب خواست، از آنجایی که امنیت و ثبات در این مناطق برقرار شده، به خانه های خود بازگردند.

 

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید