جنایت‌های عربستان علیه یمن طی 700 روز به زبان آمار و ارقام

ائتلاف عربی ضد یمنی به سرکردگی عربستان طی 700 روز گذشته، بیش از 2 میلیون موشک و انواع بمب در یمن استفاده کرده است که بیشتر آن برای اهداف مسکونی و انسانی بوده است.

به گزارش فارس، کمتر از یک ماه دیگر، جنگ نابرابر عربستان سعودی علیه یمن و لشکر کشی‌های ائتلاف ریاض عربی علیه مردم فقیرترین کشور عربی وارد سومین سال خود خواهد شد؛ جنگی که به اعتراف سازمان‌های حقوقی بین‌الملل و ناظران فقط ویرانی و کشتار برای یمن به بار آورده است.

وبگاه خبری «المشهد الیمنی» در گزارشی نسبتا طولانی به تبعات و پیامدهای جنگ ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن و جنایت‌هایی آن پرداخته است.

ویرانی‌های گسترده:

ائتلاف عربستان سعودی که متشکل از 17 کشور بوده و از طرف آمریکا و رژیم صهیونیستی فرماندهی می‌شود، ویرانی‌های زیادی در یمن به بار آورده است، به گونه‌ای که آدمی را به حیرت وا می‌دارد و آمارهای اعلام شده از حجم این ویرانی‌ها نشان می‌دهد که این جنگ تنها با هدف نابودی یمن و بازگرداندن این کشور به عصر حجر به راه انداخته شده است.

بر اساس این گزارش و مطابق آمارهای رسمی و محلی در داخل و خارج یمن نشان می‌دهد که نزدیک به 485731 مسجد، دانشگاه، مرکز آموزشی، بیمارستان، مرکز درمانی، نیروگاه تولید برق و ایستگاه و شبکه ارتباطی، بازار تجاری، خانه، پل، زمین زراعی، مرغداری، گاوداری، کارخانه و وسایل حمل و نقل عمومی، مخزن آب و تأسیسات سیاحتی، صنعتی و بندر به کل ویران شده و نیاز به این دارند که از نو ساخته شود.

جنگنده‌های ائتلاف عربستان سعودی افزون بر این، نزدیک به نیم میلیون خانه را به طور کلی یا جزئی تخریب کرده‌اند.

جنایت‌های جنگی:

در گزارش مذکور به جنایت‌های عربستان سعودی در یمن اشاره شده و آمده است که کشورهای ائتلاف عربستان به رغم اینکه خود را «عربی و مسلمان» می‌نامند، ولی طی 700 روز گذشته بی هیچ محدودیتی علیه مردم یمن مرتکب جنایت‌های جنگی شده است.

به عنوان مثال، بر اساس آمار موثق در حمله جنگنده‌ها و کشتی‌های جنگی عربستان سعودی، 34863 نفر کشته و زخمی شده است که از بین آن‌ها، 10 هزار کودک و زن و 25 هزار نوجوان کشته و زخمی شده‌اند.

حجم ویرانی‌ها :

ائتلاف عربی ضد یمن به سرکردگی عربستان، از آغاز تجاوز خود به یمن بیش از 2524380 موشک زمین به هوا، بمب‌های خوشه‌ای، فسفری، حرارتی و غیره استفاده کرده و همه آن‌ها برای اهدافی مسکونی و انسانی استفاده شده است.

ائتلاف عربستان بر اساس آمار منتشر شده، 105 هزار حمله هوایی داشته که روزانه 150 حمله هوایی می‌شود و مطابق گزارش‌های وزارت دفاع آمریکا و انگلیس 170 هزار حمله هوایی علیه یمن صورت گرفته است، یعنی چیزی حدود 240 حمله هوایی در روز.

جنگ افزارهای بکار رفته علیه یمن:

مطابق آمار رسمی و اعلام فرماندهی‌های ائتلاف متجاوز عربستان، 250 جنگنده پیشرفته، 100 بالگرد آپاچی، 80 پهپاد، 46 کشتی جنگی و ناو هواپیمابر آمریکا و ده‌ها ناوچه و قایق جنگی که 6 عدد از آن‌ها جزو کشتی‌های رژیم صهیونیستی است و روزنامه ایدیعوت آحارنوت نیز به آن اعتراف کرده است، در جنگ علیه یمن به کار گرفته شد.

افزون بر این، شبانه روزی 700 جنگنده امارات، سعودی، بحرین، قطر، مغرب، سودان، آمریکا و اسرائیل آسمان یمن را محاصره کرده‌اند و بیشترین مقدار از این جنگنده‌های از آن عربستان سعودی است که همه این 700 جنگنده از 14 پایگاه هوایی بلند می‌شوند.

محاصره ظالمانه یمن:

یمن طی 700 روزی که شاهد جنگ نابرابر علیه خود بود، تحت شدیدترین محاصر‌ه‌ها قرار گرفته است و مردم ان در نتیجه محاصره دریایی، زمینی و هوایی در شرایط اسف باری به سر می‌برند:

20 میلیون نیازمند دریافت کمک‌های انسانی فوری هستند.

2 میلیون کودک یمنی از آموزش محروم شدند.

3 میلیون کودک از سوء تغذیه رنج می‌برند.

10 میلیون کودکی یمنی به مراقبت‌های بهداشتی نیاز دارند.

8 هزار کودکی یمنی روزانه بر اثر نبود دارو و شیوع بیماری‌های کشنده جان خود را از دست می‌دهند.

3 میلیون شهروند یمنی آواره و بی‌سرپناه شده‌اند.

و 15 میلیون در حالت گرسنگی به سر می‌برند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید