سوریه مدارک جدیدی درباره حمایت ائتلاف آمریکایی از گروه های تروریستی منتشر کرد

وزارت دفاع سوریه، مدارک جدیدی از حمایت مالی و تجهیزاتی ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا از تروریست ها در این کشور منتشر کرد.

 وزارت دفاع سوریه در گزارشی اعلام کرد: مقدار زیادی سلاح و مهمات ساخت کشورهای غربی در مناطق مختلف سوریه کشف و ضبط شده است و در مقرهای داعش و دیگر گروه های تروریستی، سلاح های ساخت آمریکا به دست آمده است.

در گزارش وزارت دفاع سوریه  آمده است: عملیات ورود سلاح از طریق شرکت هایی در کشورهای اروپای شرقی که با نهادهای امنیتی آمریکا و کشورهای عضو ناتو در ارتباط هستند، از طریق ترکیه و عربستان یا بنادر اروپایی و یا پایگاه هوایی رامشتاین آمریکا در خاک آلمان انجام می شود.

موشک، تفنگ، تیربار و سلاح های ضدهوایی و ضد تانک در مقابل دریافت نفت چاه های عراق و سوریه به گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره داده شده است.

پس از آزادسازی مناطق شرقی شهر حلب از دست جبهه النصره و مناطقی از استان های حمص، حماه و دیرالزور از تروریست های داعش، ارتش سوریه به سلاح و مهمات ساخت بلغارستان و کشورهای اروپای شرقی در این مناطق دست یافت.

این موارد نشان می دهد که آمریکا در حالی که ادعای مبارزه با تروریسم دارد، انواع سلاح ها را به داعش و دیگر گروه های تروریستی می رساند.

این گزارش اضافه می کند: رژیم صهیونیستی نیز از طریق سرزمین های اشغالی سوریه، به تجهیز جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی به منظور کشتار ملت سوریه می پردازد.

کانال های دیگری نیز برای قراردادن اسلحه و مهمات در اختیار گروه های ترورستی در سوریه وجود دارد که از طریق برنامه باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا مبنی بر کمک به مخالفان سوری میانه رو انجام می شود و این سلاح ها به دست تروریست ها می رسید و بارها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نشان داده شده است که جبهه النصره از موشک های ضد زره تاو ساخت آمریکا استفاده می کند.

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید