گزارش سالیانه موسسه بین المللی قدس از جنایات صهیونیستها در سال 2017

 موسسه بین المللی قدس ، گزارش سالیانه خود را درباره قدس با عنوان «چالشهای یهودی سازی، تصمیم ترامپ و واکنش به آن و مقابله با آن» منتشر کرد.

موسسه بین المللی قدس در گزارش سالیانه خود، هزاران مورد از تعرض و تجاوز صهیونیستها به قدس و اهالی آن و تخریب صدها خانه در آن را رصد کرد.
موسسه بین المللی قدس در مراسمی، گزارش سالیانه خود را درباره قدس با عنوان «چالشهای یهودی سازی، تصمیم ترامپ و واکنش به آن و مقابله با آن» منتشر کرد. این گزارش به مهمترین اتفاقاتی که در سال 2017 در قدس رخ داده است، می پردازد.
معن بشور، عضو هیئت مدیره موسسه بین المللی قدس گفت: مهمترین کاری که می توانیم برای قدس انجام دهیم این است که وحدت و همدلی را به جریانهای امت اسلامی بازگردانیم.
زیاد ابحیص، پژوهشگر و کارشناس امور قدس نیز گفت: این بدان معنا است که باید آماده باشیم و ابزارهایی را نیز در اختیار داشته باشیم و از طریق آن ملتهای عربی و اسلامی را به طور همزمان برانگیزیم، تا حمایتهای واقعی سیاسی، معنوی، رسانه ای و مادی ارائه کنند و اهالی قدس را در مقابله با فشارهایی که با آن روبرو است، توانمند سازند.
بر اساس این گزارش، در سال 2017، بیشترین آمار یورش به مسجد الاقصی از سال 1967 به ثبت رسید، به گونه ای که نزدیک به بیست و شش هزار صهیونیست به این مسجد وارد شدند. این در حالی است که مقامات رژیم اشغالگر، یکصد و هفتاد فلسطینی را از شهر قدس اخراج و همچنین دو هزار و چهارصد و شصت و شش نفر را بازداشت کردند که 420 تن از آنان نوجوان و 54 نفر دیگر نیز از نونهالان بودند.
از طرف دیگر مقامات رژیم اشغالگر، هفتاد و هفت خانه فلسطینی را در شهر قدس تخریب کردند، در حالی که بنا بر این گزارش، سال 2017 شاهد افزایش هدف گرفتن مسیحیان این شهر و همچنین نمادها و اوقافهای مسیحی قدس بود.
این در حالی است که کنست صهیونیستها از افزایش بودجه رژیم اشغالگر به بیش از دو میلیارد دلار برای برنامه های یهودی سازی خبر داد و آن را در پنجاهمین سالگرد اشغال قدس اعلام کرد.
هشام یعقوب، رئیس بخش پژوهش موسسه بین المللی قدس گفت: رژیم اشغالگر امروز پس از هفتاد سال از اشغال فلسطین و بعد از پنجاه سال از اشغال قدس، با این حقیقت تلخ روبرو است که با وجود همه امکاناتش، منابع مادی، بودجه ها، طرحها، برنامه ها، نقشه های شهرک سازی، دولت، شهرکنشینان و همه بخشهای رژیم اشغالگر اسرائیلی و همه حمایتهای بین المللی از اشغالگری اسرائیل، تا به امروز در محقق ساختن رویای خود در اینکه قدس پایتختی یهودی برای اسرائیل باشد و هم ساکنان آن و هم نمادهای آن یهودی باشد، ناتوان بوده است.
این مراسم با نمایش چشم اندازهای مقابله با تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، که شامل هفت پیشنهاد است، به پایان رسید. مهمترین این پیشنهادها، مخالفت با حضور در گفتگوها و ادامه مقاومت با همه انواع آن، در برابر اشغالگری است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید