ضرورت توجه به تسهیل امکانات در امر پژوهش

علی ترابی دبیر خبر خبرگزاری دانشجو و از اعضای  ائتلاف جهانی خبرنگاران برای صلح عادلانه، پژوهش را کوششي  براي يافتن بهترين راه حل هاي ممکن در جهت حل مشکلات موجود در عرصه هاي مختلف زندگي دانست...

وی بر این امر معتقد است که دنیای امروز، دنیای در هم تنیده شدن معلول هاست. علت های گوناگون بسان درختانی متعدد و دارای ریشه های مختلف آثاری را پدید آورده اند که روز به روز بیشتر به یک پیچیده می‌شوند.
پس اگر نیک بنگریم چنین در می‌یابیم که شرایط امروز جهان بسان آسمان جنگلی شده با شاخه‌های درختان مختلف که با هم ممزوج شده اند. چنان درهم گرفتار که واکاوی آنها از هم دشوار تر از پیش می‌نمایاند.
چنین شرایطی که بواسطه مشکلات متعدد از جهات مختلف حیات بشری را تحت تاثیر قرار داده، تمام انسان‌ها را چشم انتظار حل این مشکلات کرده‌است و این مهم نیز جز بدست توانگر پژوهشگران محقق نخواهد شد.
چرا که پژوهش کوششي است براي يافتن بهترين راه حل هاي ممکن در جهت حل مشکلات موجود در عرصه هاي مختلف زندگي.
پژوهشگر همواره تلاش می‌کند تا پرسش‌های مهم ودراهشگای زندگی مردم و دنیای پیرامون آن را شناسایی کند. او روزها، ماه‌ها و حتی سال‌ها از خواب و خوراک و خوشی خود می‌گذرد تا پاسخی روشن به سؤال‌های اساسی حوزه خود دهد و گامی موثر برای رشد و پیشرفت زندگی بشر دهد.
آری! پژوهشگر هدفی جز رشد و تعالی جهان هستی ندارد، میلی جز نزدیکتر کردن حیات بشری به آرمان شهر و مدینه فاضله ندارد. پس برماست که او را در مسیر رسیدن به پاسخهایش یاری کنیم. برای او که از گذران عمر خود و خوردن دود چراغ چشمداشت مادی ندارد، یار باشیم و نه سنگ جلوی پا. برماست که با تمام قوا دیگران را نیز تشویق کرده و با او همراه کنیم. برماست که ابزار پژوهشگری را سهل و آسان به جویندگانش برسانیم، کتابخانه های متعدد و با امکانات مناسب، امید که توجه مسئولان به پژوهش و پژوهشگری فقط مختص به یک هفته از سال نباشد و روزی را شاهد باشیم که مدیران و کارمندان بدنبال «بند پ» از جنس پژوهش باشند تا شاید سوالات حل شده از کاغذ پژوهشگران به صحنه عمل مسئولان برسند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید