تروریسم بودائیان علیه مسلمانان

 یک سازمان مذهبی بودایی با تصویب قوانین جدید که مورد حمایت دولت میانمار نیز هست توطئه جدیدی را برای حذف کامل مسلمانان روهینگیا در دستور کار قرار داده است.

پایگاه اژین تریبیون (Asian Tribune) در گزارشی به تحرکات تازه بودائیان علیه مسلمانان در میانمار پرداخته است.این پایگاه در گزارش خود آورده است؛ هفته گذشته روزنامه «میانمار پست» در صفحه اول خود گزارشی درباره نشست سازمان مذهبی کارن (KAREN) منتشر کرد که در ۱۴ اکتبر در شهر مائه بائونگ (فا-آن)برگزار شد.

این نشست با حضور بیش از ۱۰۰ سازمان بودائی از جمله نماینده دولت برگزار شد.این سازمان که یک سازمان حمایت مذهبی نامیده می‌شود در این نشست، چهار دستور ویژه علیه مسلمانان میانمار به تصویب رساند.

قوانینی که در این نشست مورد تصویب قرار گرفتند عبارتند از:

۱- ممنوعیت فروش و اجاره خانه، زمین، زمین کشاورزی و باغ به مسلمانان روهینگیا

۲- ممنوعیت ازدواج زنان بودایی با مسلمانان

۳- بوداییان فقط باید از مغازه‌هایی خرید کنند که تحت اداره یا تملک بودائیان است

۴- بودائیان اجازه ندارند تحت هیچ شرایطی از مسلمانان چیزی بخرند یا اجاره کنند

همچنین تاکید شده است که اگر هر بودایی از این قوانین تخطی کند به شدت مجازات می‌شود.
براساس این گزارش، این قوانین در سراسر شهر فا-آن که محل برگزاری نشست بود منتشر شد و یک نسخه از آن نیز به همه سازمانهای امنیتی و کشوری ارسال شده است.
انتشار چنین قوانینی در یک روزنامه دولتی نشان می‌دهد که اصلاحات سیاسی «تین سین» رئیس جمهوری میانمار که مورد حمایت آمریکا و اروپا است جدی نیست و همه جوامع مذهبی میانمار را شامل نمی‌شود.

براساس گزارش تریبیون، غرب در طول چندین دهه گذشته، تروریسم بودایی را نادیده گرفته است و به اقدامات سازمان یافته تروریستی که تحت آموزه های «دالایی لاما» انجام می‌شود لبخند زده است.

این با قتل عام نیمی از مسلمانان «چام» در کامبوج و کشتار مسلمانان روهینگیا در میانمار و فرار نیمی دیگر از روهینگیا از خانه و کاشانه خود در تضاد کامل قرار دارد.

براساس این گزارش، به نظر می‌رسد بودائیان در شرق آسیا پروژه یکپارچه و سازمان یافته ای را علیه مسلمانان دنبال می‌کنند. «خمرهای سرخ» که مسئول کشتار میلیونها نفر هستند نیز خواستار تشکیل یک دولت بودایی در کامبوج هستند.

راهبان بودایی همچنین متهم به اعمال خشونت علیه «ببرهای تامیل» (هندو مذهب) و مسلمانان در سریلانکا هستند. همچنین باید به خشونت بودائیان تایلند علیه مسلمانان در یک برهه زمانی خاص نیز اشاره کرد.

در این گزارش به کتاب «جنگ بودائیان» (Buddhist Warfare) نوشته «مایکل جریسون» که از انتشارات دانشگاه اکسفورد است پرداخته شده است.

در این کتابه به تاریخچه اقدامات نظامی بودائیان در تبت، کره، چین، ژاپن، مغولستان، سریلانکا و تایلند پرداخته شده است.

نویسنده این کتاب در جدیدترین اظهارات خود گفته است؛ همانطور که پیش از این گفته ام پاکسازی نژادی مسلمانان روهینگیا در میانمار یک پروژه ملی است.

دولت بودائیان را ملزم می‌کند در مناطق مسکونی که متعلق به مسلمانان است خانه سازی کنند.

پروژه قتل و عام مسلمانان و پاکسازی مناطق مسلمان نشین میانمار از ماه ژوئن و با حمایت دولت این کشور آغاز شد. درحال حاضر صدها هزار مسلمان میانمار در مرزهای میانمار با بنگلادش آواره هستند یا در اردوگاههای سازمان ملل زندگی میکنند.

سکوت رسانه ای غرب در حالی همچنان ادامه دارد که رسانه‌های کشورهای مسلمان نیز بعد از مدتی توجه به روهینگیا آنان را به بوته فراموشی سپردند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید