اقدام آمریکا علیه سپاه صلح جهانی را به خطر می اندازد

یک رسانه چینی نوشت: تروریسم نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی دولت آمریکا، اقدامی مخرب و برانداز برای صلح جهانی است و خطر مناقشه و رویارویی را افزایش می دهد.
چاینا پلاس روز جمعه در مطلبی تحلیلی نوشت: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا درست دو هفته پس از آنکه اعلام کرد بلندی های اشغالی جولان به رژیم صهیونیستی تعلق دارد، سپاه را سازمان تروریستی نامید و این نشان می دهد که آمریکا در پیشبرد راهبرد خاورمیانه ای خود با سرعت بیشتری عمل می کند.
رسانه چینی ادامه داده است: از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، شماری از تندروها کنترل امور واشنگتن را در اختیار گرفته اند و می خواهند سیاست خاورمیانه را نیز در کنترل خود داشته باشند.
گزارش می افزاید: تندروها در واقع در حال تقویت اسراییل و تحکیم مناسبات با تل آویو هستند و همزمان سرکوب فلسطین را تشدید کرده اند.
رسانه چینی می نویسد: آمریکا با تروریسم نامیدن سپاه تحریم ها علیه ایران را نیز شدیدتر خواهد کرد واشنگتن به این طریق شرکت های بیشتری را در ارتباط با سپاه تحریم می کند و فشار بر ایران را به حداکثر می رساند و باعث نابودی صلح و آرامش منطقه می شود.
چاینا پلاس تاکید می کند: این اقدام آمریکا عبور از خط پایان است و به معنای افزایش یافتن خطر درگیری ها است برای همین ایران با قدرت، این اقدام را محکوم کرده و فورا فرماندهی آمریکا در غرب آسیا را گروهی ترویست قلمداد کرده است.
رسانه چینی نوشت که آمریکایی ها تابحال دوبار در افغانستان و عراق جنگ راه انداخته و باعث بی ثباتی در منطقه شده اند و خاورمیانه را به بستر تروریسم تبدیل کرده اند و صلح را بشدت در خطر قرار داده اند.
گزارش تصریح می کند که آمریکا نرم ها و قوانین بین المللی را با اقدام علیه سپاه ایران نقض کرده است و بار دیگر خاورمیانه را به یک باتلاق تبدیل کرده است.
گزارش تاکید می کند: آمریکا همچنان چرخه تاریخی تخریب صلح را دنبال می کند و مردمی را که در خارومیانه به دنبال صلح هستند، با جنگ هایی که راه می اندازد به رنج و مصیبت گرفتار می کند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید