حمله جنگنده های ائتلاف به یمن 15 کشته و مجروح برجا گذاشت

شبکه خبری 'الجزیره' قطر گزارش داد که به دنبال حملات جنگنده های ائتلاف سعودی - اماراتی به استان 'الضالع' در جنوب یمن 3 غیرنظامی کشته و 12 تن دیگر مجروح شدند.
به دنبال این حمله که در روستای 'شلیل' در استان 'الضالع' در جنوب یمن انجام شد، منزل دو خانواده یمنی به طور کامل تخریب شد و 3 تن از اعضای آنها به شهادت رسیده و 12 تن دیگر مجروح شده اند.
پیشتر نیز ائتلاف متجاوز سعودی با حمله موشکی خود 4 کودک یمنی را به شهادت رسانده بود.
به تازگی حملات ائتلاف سعودی - اماراتی به استان الضالع تشدید شده، چرا که نیروهای 'دولت نجات ملی' یمن (انصارالله) مناطق بسیاری از این استان را از عناصر و مزدوران آل سعود بازپس گرفته اند و هم اکنون بخش اعظم این استان در اختیار نیروهای یمنی است.
به نوشته الجزیره، درگیری بر روی زمین و هوا در استان الضالع ادامه دارد و عناصر ائتلاف سعودی، مواضع نیروهای انصارالله را مورد هجوم قرار داده اند .
این حملات در حالی انجام می شود که شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن دیروز اعلام کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در چارچوب پایبندی به توافق صلح سوئد از بنادر 'الحدیده، الصلیف و راس عیسی' عقب نشینی می کنند، اما طرف سعودی - اماراتی همچنان به تعهدات خود در چارچوب این توافق عمل نکرده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن 'عبدر به منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
در اثر این تجاوز تاکنون بیش از 100هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک جان خود را از دست داده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی این ائتلاف جان باخته اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی نامید.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید