موزه حقوق بشر کانادا

مساحت موزه حقوق بشر کانادا 7000 مترمربع و با ارتفاع 100 متر است. هزینه ساخت آن، مبلغ 351 میلیون دلار کانادا بوده است.
موزه حقوق بشر کانادا، نخستین موزه در دنیا است که به صورت انحصاری به حقوق بشر و سیر تکاملی آن از گذشته تا زمان حال پرداخته است. این موزه جالب و دیدنی، در تاریخ یازدهم نوامبر سال 2014 میلادی، روی تپه‎ای در منطقه تیندال لایمستون در شهر وینیپگ، مرکز استان منیتوبا در کشور کانادا، فعالیت خود را آغاز کرده است.
غیر از دیدنی‎های این موزه و جذب گردشگران بی‎شمار به سمت کانادا، در زمینه آموزش حقوق بشر برای بازدیدکنندگان، همایش و کلاس‎های مختلف نیز برگزار می‎کند.
موزه
طراحی آن بر عهده «آنتوان پری داک » بوده  و مساحت آن 7000 مترمربع، با ارتفاع 100 متر و هزینه ساخت آن مبلغ 351 میلیون دلار کانادا بوده است.

اهداف گشایش موزه حقوق بشر
اشکال هندسی و رنگ‎بندی جالب از خصوصیات این ساختمان است. در این موزه، تصاویری از کشتارهای دسته‎جمعی، ترورها،  قتل عام و قربانی کردن انسان‎ها در طول تاریخ بشریت به نمایش گذاشته شده است؛ در حقیقت، داستان زندگی افرادی که در زمینه حقوق بشر فعال بوده‎اند؛ برای بینندگان قرار داده شده تا موجب افزایش درک عمومی از حقوق بشر، ترویج احترام به دیگران، حفظ میراث فرهنگی کانادا و نشان دادن آن به مردم سراسر جهان شوند.

موزه

گفته می‎شود چشم‎انداز طراح این موزه، ارائه یک ساختمان به‎شکل یک سفر بوده و با ساخته شدن موزه، این طرح عملی شده است. به این معنی که بازدیدکنندگان سفر خود را با ورود به موزه آغاز می‎کنند. ابتدا از تالار بزرگ به موزه وارد شده و بعد از عبور از فضاهای تودرتو، پیش از رسیدن به برج امید، از طریق یک پلکان بلند، به محلی منتقل می‎شوند که از آن‎جا بتوانند مرکز شهر وینیپگ را تماشا کنند و این یک سفر کوچک و دلپذیر است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید